Czwartek, 21 marca 2019. Imieniny Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Nie ma chętnych do zarządzania basenem, starostwo powołuje spółkę

2013-07-30 15:40:16 (ost. akt: 2013-07-30 15:42:39)

Podziel się:

Wakacyjne spotkanie Rady Powiatu Przasnyskiego było konieczne ze względu na realizację ważnych przedsięwzięć powiatowych zarówno inwestycyjnych jak i logistycznych. Rada powiatu przyjęła decyzję o utworzeniu spółki Oświata sp. z o.o, która ewentualnie mogłaby zarządzać basenem w Chorzelach.

Pierwszy basen na terenie powiatu przasnyskiego nie ma łatwo. Problemy z wykonawcą, a także problemy z wyłonieniem zarządcy.
- Powstał plan powołania powiatowej spółki Oświata sp. z o.o. dla realizacji zadań publicznych mieszczących się w zakresie kompetencji powiatu. Bezpośrednim bodźcem do rozpoczęcia procedur związanych z utworzeniem spółki jest negatywny wynik dwóch przetargów na operatora basenu w Chorzelach. W prawdzie ogłaszamy już trzeci przetarg, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że i teraz żadna firma nie złoży oferty. Chcielibyśmy, aby w następnym przetargu mogła wystartować nasza spółka samorządowa, gdyż nie możemy doprowadzić do braku zarządcy basenu po ukończeniu jego budowy – mówił podczas sesji starosta powiatu Zenon Szczepankowski.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB