Poniedziałek, 17 czerwca 2019. Imieniny Laury, Leszka, Marcjana

Przasnysz. Spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Ciubą

2013-08-10 15:00:00 (ost. akt: 2013-08-09 13:06:34)

Podziel się:

W przasnyskim MDK, w pomieszczeniach po bibliotece, gdzie odbywają się zazwyczaj wystawy plastyczne, zorganizowano spotkanie z Andrzejem Ciubą, podróżnikiem z Przasnysza.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci, które w czasie wakacji biorą udział w zajęciach prowadzonych przez MDK i Miejską Bibliotekę w Przasnyszu. Było to drugie spotkanie z cyklu: „Spotkania z kulturą innych narodów” realizowane przez MDK i Miejską Bibliotekę. Spotkanie nosiło tytuł „Spacer dookoła świata- Afryka”.

Dyrektor MDK Krzysztof Gadomski przedstawił dzieciom i przybyłym gościom Andrzeja Ciubę podając jako ciekawostkę, że zwiedził on 65 krajów świata, samolotem latał około 200 razy spędzając w nim ponad 6 tygodni bez przerwy. - Zrobiło to duże wrażenie na uczestnikach spotkania, ale jeszcze większe wywarła opowieść o życiu, zwyczajach i kulturze Afryki i przyniesione przez podróżnika pamiątki i zdjęcia.

Opowiadał dzieciom o tym jak się żyje w Afryce, czym interesują się dzieci , jakie ciekawe zwierzęta żyją . Pokazywał też figurki tych zwierząt przywiezione z podróży. Dzieci z zainteresowaniem słuchały, a także pytały o to, czego się uczą afrykańskie dzieci, jak się ubierają, co najchętniej jedzą. Na koniec uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na następne spotkanie z Andrzejem w następną środę , gdzie będzie mówił o Ameryce Południowej - opowiada Krzysztof Gadomski, dyrektor MDK w Przasnyszu.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. :) #1315032 | 46.169.*.* 3 lut 2014 22:52

    P Andrzej Ciuba kocha przyrodę jak widać to dobrze jego ojciec też kochał...

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz