Czwartek, 21 marca 2019. Imieniny Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Bierzesz pożyczkę? Zawsze spłacaj ją na czas!

2014-04-11 15:08:44 (ost. akt: 2014-04-11 15:14:43)

Podziel się:

Czym grozi spłata pożyczki po terminie? Odsetki oraz ryzyko znalezienia się na liście dłużników to konsekwencje, z którymi muszą się liczyć nieterminowi pożyczkobiorcy. Jak uchronić się przed taką sytuacją?

Pożyczka dostosowana do możliwości

Zaciąganie pożyczki w taki sposób, by była ona możliwie jak najlepiej dopasowana do możliwości finansowych to podstawa. Dzięki aplikacjom internetowym każdy może ustalić najważniejsze kwestie związane z bezpiecznym i odpowiedzialnym pożyczaniem. Co jest najważniejsze? Przede wszystkim obiektywne ocenienie swojej sytuacji finansowej. Wiemy przecież doskonale, kiedy na naszym koncie ma się pojawić wypłata i jaka będzie jej wysokość. Wiemy też, jaka kwota jest nam potrzebna i kiedy będziemy w stanie ją zwrócić. Jak wykorzystać tę wiedzę w praktyce? Najłatwiej jest to sprawdzić w chwili, gdy pożyczka zaciągana jest przez Internet. Dzięki takim aplikacjom, jak kalkulator dostępny m.in. na stronie www.wonga.pl jest to proste. Wystarczy ustalić wysokość pożyczki i czas jej trwania, by uzyskać jej ostateczny koszt. Dzięki temu każdy może sprawdzić w porę, czy podoła takiemu wyzwaniu i czy zwrot pożyczonej sumy w terminie nie okaże się zbyt wielkim obciążeniem dla domowego budżetu. Decydując się na sfinansowanie nagłych wydatków w taki sposób warto zadbać o to, by nie pożyczać zbyt wiele. Można przecież pożyczyć 500 złotych, można też pożyczyć 50. Chroni to przed zbędnymi odsetkami, których wysokość uzależniona jest przede wszystkim od wysokości pożyczanej kwoty, a także okresu, na jaki zaciągane jest zobowiązanie.

Jak ustalić termin spłaty?

Im krótszy termin spłaty, tym niższy koszt pożyczki. Nie warto pożyczać na zbyt długi okres, należy jednak uważać, by w pogoni za oszczędnością nie wyznaczyć sobie zbyt krótkiego terminu spłaty. Jeśli wypłata ma się znaleźć na naszym koncie 10. dnia miesiąca, nie ustalajmy terminu spłaty sztywno na ten dzień. Przecież przelew może zostać zaksięgowany w drobnym opóźnieniem, przez co narażeni zostaniemy na odsetki związane ze spłatą pożyczki po terminie. Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest ustalenie daty spłaty pożyczki na 2-3 dni po terminie planowanej wypłaty. To bezpieczna opcja, która nie zawsze musi się wiązać z dodatkowymi kosztami. Są przecież takie firmy, które wychodzą naprzeciw osobom odpowiedzialnym. Tu wyróżnia się lider w branży digital finance, firma wonga.com, która pozwala na uregulowanie zobowiązania przed wyznaczonym terminem.Co więcej, można liczyć na obniżenie kosztów pożyczki o sumę odsetek za te dni, które pozostały do czasu ostatecznego uregulowania zobowiązania. Takie rozwiązanie jest idealne dla tych, którzy cenią sobie bezpieczeństwo i oszczędność, a jednocześnie chcą postępować w sposób odpowiedzialny.

Dopasowanie wysokości i czasu trwania pożyczki do swoich możliwości to podstawa bezpiecznego zarządzania swoimi finansami. Osoby, które potrafią tak zarządzać budżetem nie muszą się martwić ryzykiem niespłacenia pożyczki na czas i związanymi z tym faktem konsekwencjami.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB