Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Wandale rozkradają strefę ekonomiczną!

2014-09-07 16:00:00 (ost. akt: 2014-09-05 12:17:55)

Podziel się:

Choć w projekt zaangażowało się mnóstwo osób i instytucji, a strefa miała spełnić sen o dostatku mieszkańców powiatu przasnyskiego i nowych miejscach pracy, znaleźli się ci, którzy w szybki i prosty sposób chcą na niej zarobić trochę gotówki. Wandale okradli strefę ekonomiczną!

Kradną tory od wąskotorówki, więc czemu by nie okraść strefy w Sierakowie? Kilku nieznanych wandali postanowiło wzbogacić się na cudzej pracy i ukradło ponad pół kilometra przewodu miedzianego z ulicznego oświetlenia na terenie strefy ekonomicznej w Sierakowie. Sprawę zgłosił jako pierwszy dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych.
- Zgłosił, że w Sierakowie w gminie Przasnysz nieznani sprawcy na terenie strefy ekonomicznej dokonali kradzieży ok.530 mb przewodu miedzianego z 53 lamp oświetleniowych zainstalowanych na odcinku drogi pomiędzy Sierakowem a Karwaczem - mówi Ewa Śniadowska, rzeczniczka przasnyskiej policji.

Ponieważ w strefie nie ma monitoringu, trudno będzie namierzyć wandali. Ale funkcjoanriusze robią, co mogą, sprawdzają, czy ktoś przypadkiem nie zauważył złodziei. Jak szacuje starostwo powiatowe wartość skradzionego mienia wynosi około 1060 zł. Ponadto podczas kradzieży doszło do uszkodzenia trakcji oświetleniowej powodującego wstępne straty w wysokości 25 000 zł.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB