Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Pozarządowa wizyta studyjna do Trójmiasta

2014-09-25 14:46:52 (ost. akt: 2014-09-25 14:53:31)

Podziel się:

Działające w Przasnyszu Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej już kolejny raz zorganizowało wizytę studyjną. Tym razem grupa, w skład której weszli przedstawiciele organizacji pozarządowych: fundacji. stowarzyszeń odwiedziła Trójmiasto.

Już pod drodze pierwszym przystankiem był Elbląg, gdzie doszło do spotkania z prezesem Stowarzyszenia Elbląg Europa. Stowarzyszenie pełni bardzo ważną funkcję, w dużej mierze organizuje szereg imprez kulturalnych, angażując do działania młodzież. Kolejnym ważnym punktem było zwiedzanie Europejskiego Centrum Solidarności. Jest to jeden z najciekawszych budynków wybudowanych na terenie po byłej stoczni w Gdańsku, wokół którego toczy się dyskusja. Budynek posiada ciekawą formę architektoniczną. Jego zewnętrza elewacja wykonana jest tworzywa, które przypomina blachę, z której budowano statki.. Wnętrze to część konferencyjno – muzealna. W środku można obejrzeć nowoczesną wystawę przedstawiającą historię tworzenia się „Solidarności”, przemian jakie nastąpiły w kraju, kończąc na okrągłym stole. Bardzo ważnym punktem było spotkanie z prezydentem Lechem Wałęsą.

W Gdyni uczestnicy zostali bardzo miło przyjęcie przez wiceprezydenta Michała Gucia oraz odwiedzili niecodzienną inicjatywę „Klub Osiedlowy Apteka” , który aktywizuje społeczność lokalną. Kolejny punkt to wizyta w Rumii, gdzie zwiedzano odnowioną stację PKP „Stacja Kultura , w której uruchomiono bibliotekę i stworzono miejsca dla organizacji pozarządowych. Spotkanie w Sopocie to znowu odwiedziny w Urzędzie Miasta, który jako pierwszy w Polsce wprowadził budżet obywatelski. Na zakończenie chwila wytchnienia na sopockim molo.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB