Sobota, 18 listopada 2017. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

MKS wygrywa, Żarówa idzie na króla

2014-09-28 15:00:00 (ost. akt: 2014-09-26 15:44:08)

MKS Przasnysz pokonał na własnym stadionie Mazovię Mińsk Mazowiecki 2-1 w meczu 10 kolejki IV ligi. Obydwa gole zdobył Paweł Olszewski, który z 13 trafieniami przewodzi klasyfikacji strzelców. Przasnyszanie odnieśli w ubiegłym tygodniu 2 zwycięstwa i ze stratą 1 punktu do lidera zajmują 4 miejsce w tabeli.

Mecz nie przyniósł kibicom wielkich emocji, ale byli oni w pełni usatysfakcjonowani wynikiem i spokojni o rezultat przez 80 minut. Bo już w 10 minucie po rzucie rożnym Paweł Olszewski zakręcił piłkę, a ta mimo interwencji bramkarza przekroczyła linię bramkową, o czym słusznie sygnalizował głównemu sędzia boczny. Przasnyszanie pilnowali wyniku i kontratakowali, rywale natomiast mieli więcej z gry, ale nie potrafili sforsować uważnie grającej defensywy MKS-u, która bardzo dobrze czytała grę rywali, a ich akcje były kasowane już na 30 metrze.

Najlepszą sytuację goście mięli w 27 minucie, kiedy strzał głową po rzucie rożnym przeszedł nad poprzeczką bramki Rafała Szymańskiego. W 49 minucie groźnie z rzutu wolnego strzelał zawodnik gości, a chwile później indywidualną akcją i strzałem z 20 metrów golkipera przyjezdnych postraszył Olszewski. W 57 minucie piłkę wywalczył Łukasz Kosiorek, dograł do Olszewskiego, a Żarówa soczystym, potężnym strzałem z 20 metrów nie dał szans bramkarzowi nawet na interwencję podwyższając na 2-0. W 88 minucie pracujący na całym boisku Piotr Piasecki faulował w polu karnym i goście wykorzystując jedenastkę zmniejszyli rozmiary porażki do 1-2.