Poniedziałek, 20 listopada 2017. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

Mistrzostwo Przasnysza dla Grzegorza Smolińskiego

2014-10-01 15:15:44 (ost. akt: 2014-10-01 15:17:49)

W drugiej połowie września na kortach OSiR odbył się Turniej Tenisa Ziemnego o Mistrzostwo Przasnysza. W zawodach wzięło udział 11 zawodników. Trwające kilka godzin zacięte, pełne zwrotów akcji pojedynki, rozgrywano systemem pucharowym. Do półfinałów awansowali Maciej i Grzegorz Smolińscy, Jerzy Stefański oraz Adam Sado.

Pierwszą parę stanowili Grzegorz i Maciej Smolińscy. Pierwszy set to dominacja starszego z braci, Grzegorza, który bez problemów wygrał 6:1. Drugi set to zacięta walka obydwóch zawodników. Po bardzo wyrównanej walce, Maciej Smoliński musiał uznać wyższość swojego brata, który wygrał 7:5 i to on jako pierwszy awansował do finału.

W drugim półfinale zmierzyli się Jerzy Stefański oraz Adam Sado. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Jerzy Stefański, który pokonał swojego kolegę 6:3,6:2.

W meczu o III miejsce zmęczony walką półfinałową Adam Sado musiał uznać wyższość Macieja Smolińskiego, który wygrał 2:0.
W finale spotkali się więc bez wątpienia dwaj najlepsi zawodnicy turnieju Grzegorz Smoliński i Jerzy Stefański. Pomimo walki i dużego zaangażowania, Jerzemu Stefańskiemu nie udało się wyjść zwycięsko z tego pojedynku. Grzegorz Smoliński zwyciężył 2:0(6:3, 6:4) w setach i tym samym zajął pierwsze miejsce, zdobywając tytuł Mistrza Przasnysza 2014.
Podczas turnieju można była zobaczyć wiele ciekawych akcji oraz długich wymian piłki na wysokim poziomie. Wszyscy zawodnicy walczyli do końca z ogromnym zaangażowaniem. Wśród tenisistów panowała przyjazna atmosfera, pozwalająca w miły sposób spędzić wolny czas.