Poniedziałek, 20 listopada 2017. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

Bezapelacyjne zwycięstwo ,,Szerszeni”

2014-10-14 13:01:26 (ost. akt: 2014-10-14 13:04:11)

Na boisku Orlik 2012 przy ulicy Sadowej 5 odbył się Jesienny Turniej Piłki Nożnej z serii Orlik Cup dla uczniów szkół gimnazjalnych. W zawodach wzięło udział 5 drużyn: Legioniści, FC Szerszenie, Wojownicze Smerfy, Orliki Team, Białe Strzały. Mecze rozgrywane były systemem ,,każdy z każdym” 2x5 minut. Organizatorem zawodów był animator Lech Smoliński.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Mimo tego, że wszystkie zespoły posiadają status drużyn amatorskich, to nie przeszkadzało, aby pokazały wiele efektownych akcji, po których padały bramki, które mogłyby być ozdobą niejednego stadionu.

Zawody były o tyle ciekawe, że nie można było wskazać jednego faworyta do zdobycia pierwszego miejsca. Każda z drużyn dawała z siebie sto procent zaangażowania, aby wygrać kolejny mecz. Zatem kibice mogli podziwiać naprawdę niezłe widowiska.

Drużyna ,,Szerszeni” bez żadnych problemów pokonała swoich rywali i z dorobkiem 3 zwycięstw i jednego remisu wygrała cały turniej. Drugie miejsce przypadło drużynie ,,Białych Strzał”, którzy ulegli tylko ,,Szerszeniom”. Trzecie miejsce w zawodach zdobył zespół ,,Orliki Team”.

Na koniec animator Lech Smoliński pogratulował zwycięzcom oraz wręczył nagrody rzeczowe wszystkim zespołom. Dodatkową atrakcją imprezy była nagroda dla najlepszego strzelca turnieju Dawida Osowskiego oraz dla najlepszego bramkarza Bartka Orłowskiego.