środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Są radni, którzy już zyskali mandat w wyborach

2014-10-26 08:00:00 (ost. akt: 2014-10-24 09:26:04)

Podziel się:

Z informacji opublikowanych przez PKW w Ostrołęce możemy się dowiedzieć, że 6 radnych z powiatu przasnyskiego już otrzymało mandat.

Czworo to radni ubiegający się o mandat w gminie Przasnysz. Mandat otrzymają ze względu na brak kontrkandydata: Teresa Kuligowska z Mchowa, Kacprzak Robert z Karwacza, Ireneusz Jan Majkowski z Lisiogóry i Dariusz Jankowski z Leszna. Wszyscy kandydaci do rady gminy Przasnysz idą z listy Porozumienia Ponad Podziałami. Sytuacja w gminie Przasnysz jest o tyle ciekawa , że jedynym kandydatem na wójta jest obecnie urzędująca Grażyna Wróblewska.

W przypadku jednego kandydata kodeks wyborczy przewiduje, że kandydat musi uzyskać więcej niż połowę głosów ważnych. Dwoje radnych z gminy Krasne również otrzyma mandat bez głosowania, taki mandat otrzyma: Andrzej Biraga z Pęczek Kozłowo oraz i Katarzyna Zielona reprezentująca część Krasnego i Elżbiecin. Ta dwójka również nie ma kontrkandydatów w swoich okręgach.

Ciekawostką jest również to, że KWW Młodzi z Regionu jako jedynie wystawili kandydatów we wszystkich 15 okręgach do Rady Miasta. Żadnemu innemu komitetowi to się nie udało.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB