Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Ślubowanie klasy I w Zespole Szkół w Krzynowłodze Wielkiej

2014-10-26 12:00:00 (ost. akt: 2014-10-24 09:32:10)

Podziel się:

Pierwszoklasiści z ZS w Krzynowłodze Wielkiej przyjęci do uczniowskiego grona. W poniedziałek, 6 października 2014r. odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy I, na którą zaproszeni zostali rodzice, goście, nauczyciele i społeczność uczniowska.

Ubrani w stroje galowe pierwszoklasiści rozpoczęli swój artystyczny występ od dźwięków poloneza, którego zatańczyli przed publicznością szkolną, zaproszonymi gośćmi i rodzicami. Akt pasowania na ucznia poprzedził program artystyczny przygotowany przez pierwszaków z pomocą uczniów klasy szóstej. Aby pokazać swą dojrzałość szkolną i chęć bycia uczniem, dzieci musiały wykazać się różnymi
umiejętnościami: tańcem, recytacją, śpiewem, a także odwagą. Potem nastąpił uroczysty moment ślubowania, do którego przystąpiło 15 osób. Z dużym przejęciem uczniowie składali przyrzeczenia „być dobrymi i uczciwymi” oraz dbać o dobre imię szkoły.


Na znak przyjęcia w poczet społeczności uczniowskiej dzieci otrzymały piękne pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło też życzeń i upominków od pani dyrektor, od rodziców i uczniów starszych klas.
Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez kochanych rodziców. Uczniowie doznali wielu wrażeń i radości. Było to wielkie święto pierwszaków i na pewno pozostanie na długo w ich pamięci.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB