środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Watahy atakują!

2014-10-30 11:48:32 (ost. akt: 2014-10-30 11:51:04)

Podziel się:

Wójt ostrzega, a rolnicy liczą straty. Wilki atakują bydło pasące się na pastwiskach na terenie gminy Jednorożec. Ataki zdarzały się już w Jednorożcu i Olszewce. Sprawdzamy, gdzie można ubiegać się o odszkodowanie, jakie wymagania trzeba spełnić.

Do Wydziału Spraw Terenowych I w Ostrołęce RDOŚ w Warszawie wpłynęło w sumie 18 zgłoszeń szkód wyrządzonych przez wilki w pogłowiu zwierząt gospodarskich, w tym  11 zgłoszeń z terenu gminy Jednorożec. Wszystkie zgłoszenia zostały sprawdzone. W przypadku gminu Jednorożec w odpowiedzi na 10 wniosków zostało oszacowano odszkodowanie, zaś w  1 przypadku RDOŚ w Warszawie odmówił wypłaty odszkodowania  z uwagi na fakt usunięcia padłego zwierzęcia przed przyjazdem pracowników RDOŚ w Warszawie.
- W przypadku podejrzenia, że szkodę w pogłowiu bydła spowodowały wilki  w pierwszej kolejności należy bezzwłocznie zabezpieczyć  martwe bydło oraz wszelkie ślady zdarzenia. Następnie należy się skontaktować z  właściwym wydziałem Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w  Warszawie (może być to kontakt telefoniczny - osoba zgłaszająca szkodę  zostanie poinformowana o procedurze) oraz lekarzem weterynarii, który określi prawdopodobną  przyczynę i przybliżony czas zgonu oraz rodzaj poniesionych obrażeń – tłumaczy Agata Antonowicz, starszy specjalista ds. komunikacji społecznej i kontaktów z mediami Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB