Poniedziałek, 20 listopada 2017. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

Hat-trick „Żarówy”, MKS na piątkę

2014-10-31 13:30:27 (ost. akt: 2014-10-31 13:31:43)

MKS Przasnysz pokonał 5-0 na wyjeździe Wkrę Żuromin w meczu rozegranym w ramach 15. kolejki IV ligi mazowieckiej. Trzy gole zdobył Paweł Olszewski, który z 20 trafieniami jest liderem strzelców IV ligi, a po jednym dołożyli Paweł Michalak i Sebastian Kurzyński. Przasnyszanie są liderem ligi z 3 punktami przewagi nad Bzurą Chodaków i Błękitnymi Raciąż.

W Żurominie nie mógł zagrać Kamil Rutkowski, który wcześniej taktycznie złapał 4. żółtą kartkę, aby „odsiedzieć” pauzę właśnie z Wkrą. Na ławce rozpoczęli narzekający na urazy Piotr Piasecki i Dariusz Przebierała.
W ich miejsce od pierwszej minuty pojawili się na placu gry młodzi Paweł Michalak, Maciej Smoliński i Mateusz Pepłowski. W pierwszej części gry biało-niebiescy operowali piłką, długo rozgrywali, jednak „pchali” swoje ataki środkiem, gdzie miejscowi postawili podwójne zasieki, przez które trudno było się przedrzeć i dojść do klarownej sytuacji. Mimo to Paweł Olszewski mógł w 10. minucie otworzyć wynik spotkania. Otrzymał piłę na lewej stronie pola karnego, minął do środka obrońcę, ale jego strzał z 7 metrów obronił golkiper Wkry. Mimo przygniatającej przewagi zespołu Wiktora Pełkowskiego, to gospodarze mieli dwie idealne sytuacje bramkowe. Obie po błędach obrony, kiedy w 27. i 40. minucie napastnicy gospodarzy pressingiem odzyskiwali piłkę i znajdowali się w sytuacji sam na sam z Rafałem Szymańskim. Tylko świetna dyspozycja bramkarza MKS-u sprawiła, że do przerwy było 0-0.

Od początku drugiej połowy przasnyszanie zagrali bardziej zdeterminowani i chcieli jak najszybciej załatwić sprawę 3 punktów. Na boisku pojawił się Dariusz Przebierała i rozruszał grę na prawym skrzydle. W 48. minucie Łukasz Kosiorek idealnie zagrał z prawej strony, a zamykający akcję Olszewski zdobył gola na 1-0. 5 minut później asystował Przebierała, a podanie na bramkę zamienił Olszewski. W 63. minucie Olszewski przedarł się w polu karnym, wycofał piłę na 11. metr, a Paweł Michalak strzałem przy słupku podwyższył na 3-0. W 75. minucie świetną asystą popisał się Sebastian Kurzyński, a zagraną za plecy stoperów piłkę do siatki skierował ponownie Olszewski, kompletując klasycznego hat-ticka i zdobywając 20. (!) gola w tym sezonie. Kurzyński do asysty dorzucił w 87. ładnego gola, kiedy strzałem głową, po dośrodkowaniu Sebastiana Zakrzewskiego, ustalił wynik meczu.