Wtorek, 21 listopada 2017. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Orzyc lepszy w derbach

2014-11-01 12:00:00 (ost. akt: 2014-10-31 13:55:04)

Orzyc Chorzele przełamał passę sześciu porażek z Mazowszem Jednorożec na szczeblu ligi okręgowej. Trzy gole zdobył Grzegorz Kawiecki, a jednego Maciej Wierzbicki. Chorzelanie zajmują 14. miejsce w tabeli z 8 punktami po 13. kolejkach, a Mazowsze jest lokatę niżej z dorobkiem 5 punktów. Być może te dwie ekipy będą walczyć bezpośrednio o utrzymanie.

Od początku mecz był otwarty, a oba zespoły grały do przodu, ofensywnie, mniejszą wagę przykładając do zabezpieczania własnej bramki. W tej wymianie ciosów lepszy po 45. minucie był Orzyc po akcji Macieja Wierzbickiego i Kacpra Rejsa, którą wykończył Grzegorz Kawiecki. W drugiej części gry gospodarze podwyższyli w 58. minucie na 2-0. Maciej Wierzbicki chyba chciał dośrodkować, ale wyszedł mu strzał, który wpadł idealnie za plecy bramkarza Mazowsza. Od tego momentu miejscowi dominowali na boisku, co potwierdzili dwoma kolejnymi golami. W 64. minucie Kawiecki technicznym strzałem z pola karnego zdobył trzeciego gola, a w kilka minut później po kontrataku i podaniu daniela Brzezickiego skompletował hat-tricka, ustalając wynik meczu na 4-0.