Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Zalewski Patrol interweniuje

2014-11-22 08:00:00 (ost. akt: 2014-11-21 14:45:24)

Podziel się:

Do Grupy Zalewski Patrol trafiło ostatnio zgłoszenie o – podobno – zaniedbanych przez rodzinę dzieciach, błąkających się nocami po Przasnyszu. Funkcjonariusze interweniowali też niedawno w sprawie trójki bezdomnych.

Jak nas poinformował szef GZP Mariusz Zalewski, dzieci są w wieku 9-10 lat i widywano je w okolicach ul. Szpitalnej. Jeden z bezdomnych natomiast przebywał w samym Przasnyszu, dwójka pozostałych zaś – w okolicznych wioskach. Jakie działania mogą wobec nich podjąć przedstawiciele GZP?

- Na początku zawsze próbujemy się dowiedzieć jak najwięcej o danych osobach i ich sytuacji – mówi Mariusz Zalewski. Od rozmowy i wywiadu środowiskowego zależą dalsze kroki. W przypadku dzieci być może wystarczy kontakt z rodziną. Jeśli problem okaże się poważniejszy, GZP może się zwrócić do przasnyskich policjantów lub ośrodka pomocy społecznej, z którymi współpracuje.


Powołana przez Mariusza Zalewskiego w Mławie GZP zajmuje się przede wszystkim pomocą osobom bezdomnym, uzależnionym i należącym do rodzin w trudnej sytuacji życiowej. Organizuje też szereg akcji poświęconych szeroko pojętej profilaktyce zdrowotnej i antyużywkowej. Z czasem zaczęła obejmować zasięgiem swojego działania coraz więcej rejonów – w tym również teren powiatu przasnyskiego. Sygnały o zaobserwowanych bezdomnych czy innych osobach mogących potrzebować pomocy przyjmuje pod numerem tel. 512 908 013 oraz adresem mailowym patrolszuka@wp.pl.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB