Sobota, 18 listopada 2017. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Zwycięstwo drużyny "Orlika”

2014-11-22 16:00:00 (ost. akt: 2014-11-21 14:57:43)

Na boisku Orlik 2012 przy ul. Sadowej 5 odbył się turniej piłkarski, w którym mogli uczestniczyć chłopcy z rocznika 1998 i młodsi.

Do zawodów zgłosiło się 6 drużyn, które zostały podzielone przez organizatora Lecha Smolińskiego na dwie grupy.
W pierwszej grupie znalazły się zespoły: Szerszenie, Białe Strzały, Młodzi Legioniści. Grupę B tworzyły drużyny: GDZ, Orlika, Drużyna Aktimela. Łącznie w turnieju wzięło udział 40 piłkarzy.

Organizator zdecydował, że eliminacje będą trwały 2x5 minut, a finały 2x8 minut.
Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Wszyscy młodzi piłkarze zaprezentowali duże umiejętności techniczne. Pokazali wiele atrakcyjnych i składnych akcji, po których padały piękne bramki. Wśród uczestników nie zabrakło także woli walki w duchu fair play.

W pierwszej grupie prym wiodła jedna drużyna Białych Strzał. Piłkarze z tego zespołu wygrali oba spotkania grupowe i pewnie zajęli pierwsze miejsce. Z drugiego miejsca do półfinału weszła ekipa Szerszeni.

W grupie B sytuacja miała podobny przebieg. Dominowała drużyna GDZ, która bezapelacyjnie zwyciężyła w swojej grupie. Drugie miejsce przypadło ekipie Orlika.
W meczach półfinałowych również nie brakowało emocji, gdyż mecze dwóch par półfinałowych po regulaminowym czasie gry zakończyły się remisem. Dopiero dogrywki przesądziły nieznacznie o zwycięstwie Orlika i GDZ.

Mecz o trzecie miejsce nie przyniósł spodziewanych emocji. Ekipa Białych Strzał gładko pokonała kolegów z Szerszeni 3:1.
W spotkaniu finałowym spotkały się drużyny Orlika i GDZ. Po wyrównanej walce lepszym zespołem okazali się futboliści z ekipy Orlika, którzy pokonali swoich finałowych rywali 3:2, zdobywając ostatecznie pierwsze miejsce w turnieju.

Na zakończenie organizator Lech Smoliński, podsumowując turniej, pogratulował wszystkim zawodnikom sportowej walki oraz wręczył zwycięskiej ekipie nagrody rzeczowe ufundowane przez pracowników stacji paliw Gromax, firmę Kross oraz Animatora Orlika. Dodatkową atrakcją turnieju były nagrody dla najlepszego bramkarza, którym został Maciej Michalski oraz dla najlepszego strzelca dla Dawida Osowskiego i Marcina Mątkowskiego, którzy w całej imprezie umieścili 6 razy piłkę w siatce przeciwników.