Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Powiatowe inwestycje wpisane do Kontraktu

2014-12-02 15:21:02 (ost. akt: 2014-12-02 15:21:29)

Podziel się:

Dwa projekty powiatu przasnyskiego i jego partnerów znalazły się w podpisanym 25 listopada przez minister Rozwoju i Infrastruktury Marię Wasiak oraz marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika w obecności premier Ewy Kopacz oraz prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz – Waltz Kontrakcie Terytorialnym dla Województwa Mazowieckiego na lata 2014 - 2023.

Pierwszy to „Modernizacja linii kolejowej Nr 35 na odcinku Ostrołęka – Chorzele oraz budowa linii kolejowej łączącej linię Nr 35 z linią Nr 9 na odcinku Ciechanów – Przasnysz – Chorzele. Drugi to „Terenowy poligon doświadczalno – wdrożeniowy w powiecie przasnyskim”. Przed samorządem powiatu i partnerami obydwu projektów jeszcze dużo pracy, wiele zależy od Komisji Europejskiej, ale pierwszy ważny krok został już postawiony.
- Ten strategiczny dokument, będący umową ramową między rządem, a samorządem województwa zawiera najważniejsze inwestycje, które mają być realizowane w perspektywie finansowej 2014-2023, głównie przy udziale środków unijnych z właściwych programów operacyjnych – tłumaczy Sławomir Czaplicki, rzecznik Starostwa Powiatowego w Przasnyszu.

Pierwszy krok wykonany
Mimo dominacji w Kontrakcie inwestycji warszawskich i centralnych, władzom powiatu przasnyskiego wraz z partnerami udało się przeforsować umieszczenie przez samorząd województwa mazowieckiego w planach obydwu projektów.
- Ich realizacja jest oczywiście uzależniona od spełnienia dalszych warunków zawartych w Kontrakcie, uzgodnień z pozostałymi stronami oraz przede wszystkim negocjacji ostatecznego kształtu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego z Komisją Europejską. Projekty kolejowe uzyskały już rekomendację województwa do sfinansowania w ramach RPO, a projekt poligonu doświadczalno – wdrożeniowego wymaga pozytywnej oceny Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Niemniej pierwszy i zasadniczy krok zapowiadany kilka tygodni temu przez starostę przasnyskiego i marszałka województwa mazowieckiego został zrealizowany – dodaje Sławomir Czaplicki

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB