Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Wyborcze transfery z gmin do powiatu

2014-12-05 14:26:06 (ost. akt: 2014-12-05 14:27:55)

Podziel się:

Okres wyborów do samorządu można porównać do okresu transferów piłkarskich. Z tym że podczas wyborów to kandydaci muszą zabiegać o głosy, chcąc dostać się do określonej „drużyny” na kolejne cztery lata.

Jedni zdecydowali się pozostać w tych samych radach, inni podjęli ryzyko i walczyli o miejsca w innych samorządach. Sporym zainteresowaniem cieszyła się „siedemnastka” powiatowa. W tym roku wielu radnych chciało się „przetrasferować” do samorządu powiatowego i zasiąść w w fotelach radnych powiatowych.

Decyzją wyborców na ławkę rezerwowych zostało przesuniętych dwóch przewodniczących rad gminy: Rafał Gotowiec z gminy Czernice Borowe, który mimo dobrego wyniku nie zyskał mandatu w radzie powiatu. Podobna sytuacja zaistniała w przypadku przewodniczącego w radzie miasta Przasnysz Zbigniewa Sztuca, który głosami wyborców również został odesłany na ławkę rezerwowych. Transfer do powiatu nie powiódł się. Szczęśliwie wyborcze transfery do rady powiatu zakończyły się dla Jana Ćwieka, wieloletniego radnego miejskiego oraz Mariusza Szemplińskiego, radnego gminy Czernice Borowe.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB