Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Orzyc stopień nad strefą spadkową

2014-12-05 14:29:55 (ost. akt: 2014-12-05 14:30:38)

Podziel się:

Po awansie do ligi okręgowej Orzyc Chorzele musiał zmierzyć się z nową piłkarską, aczkolwiek nie obcą temu klubowi rzeczywistością. Okazała się ona dość wymagająca dla praktycznie grającego tym samym składem zespołu trenera Zbigniewa Lubowiedzkiego.

Orzyc zajmuje po rundzie jesiennej. 14 miejsce w ligowej tabeli i ma 2 punkty nad strefą spadkową.

Piłkarze z Chorzel zgromadzili w 15 spotkaniach 11 punktów, ale do 11. Tęczy Ojrzeń tracą tylko 3 punkty. Chorzelanie 3 razy wygrali, zanotowali 2 remisy i 10 razy schodzili z boiska pokonani. W A-klasie Orzyc był zespołem bramkostrzelnym, a na dodatek sporo sytuacji marnował. W okręgówce nie jest już tak dobrze. Żółto – czerwoni strzelili w 15 meczach tylko 17 goli, co daje 1,1 gola na mecz, a stracili aż 41, czyli średnio 2,7 gola w spotkaniu. Rywale są na pewno o wiele bardziej wymagający i o ile kiepska skuteczność nie jest jeszcze czynnikiem decydującym w głównej mierze o pozycji w tabeli (siódmy Żbik Nasielsk zdobył goli 21, stracił 27), to ilość traconych goli (więcej ma ich tylko Mazowsze Jednorożec) i kiepska gra defensywy musi ulec zdecydowanej poprawie. W przeciwnym wypadku utrzymać się w lidze okręgowej będzie Orzycowi bardzo trudno.

Zdecydowanie lepiej chorzelanie prezentowali się na własnym stadionie, gdzie 2 razy wygrali, 2 razy remisowali i 4 razy byli pokonani przez rywali, zdobywając w sumie 12 goli i tracąc 16. Gorzej było na wyjazdach. Z siedmiu rozegranych spotkań tylko jedno Orzyc wygrał i 6 przegrał, a bilans bramkowy 5-25 potwierdza, że w delegacjach piłkarze Orzyca nie czują się najlepiej. Co ciekawe Orzyc wygrał obydwa mecze derbowe w rundzie jesiennej. Najpierw 19 października pokonał pewnie 4-0 zdziesiątkowane Mazowsze Jednorożec, a w ostatnim meczu przed zimową przerwą sprawił niespodziankę i wygrał na wyjeździe 2-1 z solidną Iskrą Krasne.
Już niebawem porozmawiamy z trenerem Zbigniewem Lubowiedzkim – zapytamy, jak podsumowuje rundę, gdzie widzi największe kłopoty i jak chce im zaradzić oraz pomówimy o przygotowaniach i założeniach na rundę rewanżową

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB