środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Amnestia dla czytelników

2014-12-14 08:00:00 (ost. akt: 2014-12-12 15:34:47)

Podziel się:

Uwaga spóźnialscy czytelnicy! Zapomnieliście w terminie oddać książki do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu, a teraz boicie się, że możecie zapłacić karę? Zwróćcie przetrzymane woluminy do końca grudnia, a nie poniesiecie żadnych konsekwencji!

MBP ogłosiła świąteczną amnestię dla spóźnialskich czytelników. Każdy, choćby nie wiem jak długo przetrzymywał wypożyczone książki, a zwróci je do końca grudnia, nie będzie musiał płacić żadnej kary. - Takie akcje są cyklicznie powtarzane, np. w czasie trwania majowego Tygodnia Bibliotek – mówi Małgorzata Sobiesiak, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu.

Większość zapisanych do niej czytelników na szczęście zwraca książki terminowo (czyli – zgodnie z regulaminem placówki – do 30 dni od momentu wypożyczenia). Spóźnia się z tym ok. 5 proc. osób w skali roku. Po 2-3 miesiącach biblioteka kieruje do czytelnika przypomnienia (mailowe i telefoniczne). - Jeśli to nie przynosi skutku, to wysyłamy upomnienie, za które pobieramy opłatę obejmującą zwrot jego kosztów. „Kara” jest więc symboliczna – informuje Małgorzata Sobiesiak.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB