Sobota, 18 listopada 2017. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Kolejne zwycięstwo Jumidy ZSP

2014-12-30 11:17:42 (ost. akt: 2014-12-30 11:20:17)

Okres przedświąteczny był bardzo udany dla przasnyskich siatkarzy występujących w Zarębskiej Lidze Siatkówki. Jumida ZSP w ramach IV kolejki spotkań zmierzyła się na wyjeździe z zespołem z Krasnosielca. Jumida ZSP do meczu przystąpiła niezwykle skoncentrowana, z chęcią wygrania kolejnego ligowego spotkania.

Pierwszy set od samego początku układał się po myśli naszych chłopców. Dobra gra w obronie i w ataku umożliwiała kombinacyjną grę, co pozwoliło na odskoczenie od przeciwnika na kilka punktów i spokojną grę do końca seta (25:13).

Drugi set to popis gospodarzy, którzy pokazali, że również potrafią grać w siatkówkę. Wygrywając drugą partię 25:19, zespół z Krasnosielca uwierzył we własne umiejętności i po dramatycznej walce, wygrał także trzeciego seta 25:23.
Czwarta odsłona meczu była jeszcze bardziej nerwowa niż trzecia. Przasnyszanie, chcąc zostać w grze, musieli tę partię wygrać. Zmobilizowana drużyna Jumida ZSP udowodniła, że potrafi walczyć do końca. W tym secie żadna drużyna nie potrafiła odskoczyć na kilkupunktowe prowadzenie, które uspokoiłoby grę.

Jednak końcówka należała do naszej drużyny, która wygrała czwartą odsłonę 25:22. Tie-break to nieustanna walka punkt za punkt. Mocnych wrażeń popartych ciekawymi akcjami zarówno w obronie jak i w ataku dostarczyli zawodnicy obu zespołów. W efekcie końcowym to przasnyscy siatkarze mogli cieszyć się ze zwycięstwa w piątej partii 15:11 i całym spotkaniu 3:2. Najlepszym zawodnikiem Jumidy ZSP Przasnysz został Wojciech Sakowski, natomiast wśród gospodarzy doceniono grę Piotra Grabowskiego.