Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Zobacz film! Strażacy z gminy Przasnysz w akcji

2015-01-08 19:00:34 (ost. akt: 2015-01-08 19:11:20)

Podziel się:

Na stronach internetowych Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych ukazał się film reklamowy promujący wykorzystanie środków unijnych na zabezpieczenie przeciwpożarowe. Ponieważ Gmina Przasnysz jako jedna z pierwszych sięgnęła po takie środki, w filmie pokazano sprzęt zakupiony właśnie na potrzeby jednostek powiatu przasnyskiego.

Kliknij aby obejrzeć film

Gmina Przasnysz jako jedna z pierwszych zdecydowała się wesprzeć działania przeciwpożarowe z pomocą unijnych środków. Dlatego jeszcze w 2009 roku złożyła projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na latach 2007-2013 i razem z partnerami pozyskała prawie 4 mln złotych na zakup sprzętu ratowniczego.

Projekt był realizowany w latach 2010-2012 i pozwolił na zakup szeregu samochodów strażackich dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej oraz komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu. Działanie pt. „Zakup niezbędnego sprzętu ratowniczego i specjalistycznego dla samorządów powiatu przasnyskiego w celu zwiększenia bezpieczeństwa społecznego i ochrony środowiska naturalnego” realizowano w partnerstwie z Powiatem Przasnyskim, Gminą Chorzele i Gminą Jednorożec.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB