Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

1,4 miliona kary dla urzędu gminy

2015-01-24 12:00:00 (ost. akt: 2015-01-23 15:32:44)

Podziel się:

W Sądzie Apelacyjnym w Białymstoku zapadł niekorzystny wyrok dla gminy Jednorożec. Z budżetu gminy, czyli z pieniędzy podatników, urząd będzie musiał wypłacić prawie półtora miliona złotych. Gmina musi zacisnąć pasa.

zapadł wyrok sądu, który dotyczył przebudowy ulic za przedszkolem w Jednorożcu. Ich wykonawcą była firma UNIBEP S.A. z Bielska Podlaskiego. Zdaniem poprzedniego wójta Michała Lorenca, zrealizowane przez nią prace nie spełniały standardów opisanych w przetargu. W związku z tym urząd gminy nie odebrał robót i nie zapłacił wykonawcy, a sprawę skierowano do sądu.

- W wyniku wyroku gmina Jednorożec musi zapłacić ponad 1,4 mln zł, tj, należność główną wraz z odsetkami oraz kosztami sądowymi i komorniczymi. Budżet na 2015 rok nie przewidywał środków na ww. cel, co powoduje rezygnację z realizacji niektórych zadań inwestycyjnych oraz konieczność ponownego zadłużenia się – mówi Krzysztof Stancel, obecny wójt gminy Jednorożec.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. szczęśliwy wyborca #1646531 | 83.6.*.* 26 sty 2015 12:55

    Panie Stancel niech Pan CBA sprowadzi i przegląd dokumentów po byłym wójcie i księgowej, bo żeby nie wyszło później na Pana. A na spłatę kary może wyborcy pana michałka się złożą.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)