Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

MKS trzeci, Mazowsze piąte

2015-01-24 14:00:00 (ost. akt: 2015-01-23 15:35:31)

Podziel się:

Rozegrano XIII Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Przasnyskiego. MKS Przasnysz okazał się „gościnny”, zajmując III i IV miejsce. Wygrał KS Rząśnik, który pokonał w finale 2-0 Omulew Wielbark. Druga ekipa z powiatu - Mazowsze Jednorożec - w meczu o miejsce 5. pokonała Rzekuniankę Rzekuń 2-1.

Uroczystego otwarcia dokonał w imieniu starosty przasnyskiego Sławomir Czaplicki wraz z prezesem MKS-u Bogusławem Postkiem. W imieniu samorządu powiatowego oraz zarządu MKS Przasnysz powitali wszystkich piłkarzy, działaczy oraz kibiców, podziękowali za udział oraz życzyli udanej rywalizacji w duchu fair play.

W tradycyjnym już turnieju, który jest niejako inauguracją przygotowań do rundy wiosennej i co roku cieszy się dużym zainteresowaniem klubowych ekip piłkarskich, wzięło udział 10 drużyn z naszego regionu. Zostały one podzielone na dwie grupy. Grano po 12 minut, na placu gry - 5 zawodników (4 w polu plus bramkarz). Sędziowali niezawodni Józef Ćwiek i Andrzej Andryszczak.
Przasnyszanie, którzy wystawili dwie drużyny, w rozgrywkach grupowych szli jak burza, zajmując w swoich grupach I miejsca bez straty punktu. Półfinały nie ułożyły się po myśli gospodarzy, którzy w przekroju całej imprezy grali zdaniem licznych obserwatorów najlepszą piłkę.

Obydwa zespoły w walce o finał uległy rywalom jednym golem i spotkały się w meczu o miejsca III i IV. Mazowsze Jednorożec zajęło w swojej grupie miejsce III i awans do półfinału oddało Wielbarkowi tylko gorszym bilansem bramkowym.

Na zakończenie Sławomir Czaplicki oraz Bogusław Postek wraz z zarządem MKS-u wręczyli drużynom pamiątkowe puchary i dyplomy oraz upominki rzeczowe związane z powiatem przasnyskim. Statuetkę dla najlepszego strzelca otrzymał Paweł Olszewski z MKS-u Przasnysz, najlepszym bramkarzem wybrano Tomasza Przybysza z Omulwi Wielbark, a najlepszym zawodnikiem został gracz WKS-u Rząśnik Łukasz Kamiński.
Turniej został zorganizował Miejski Klub Sportowy w Przasnyszu przy współpracy z kierownikiem hali sportowej przy ulicy Sadowej. Impreza była jak zwykle modelowo przygotowana i stała na wysokim poziomie sportowym.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB