Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Szymon Kołecki na pokazowym treningu w gimnazjum

2015-02-01 08:00:00 (ost. akt: 2015-01-30 16:08:17)

Podziel się:

Szymon Kołecki, sztangista, zdobywca srebrnego medalu na igrzyskach olimpijskich w Sydney w 2000 roku i w Pekinie w 2008 roku, 4-krotny medalista mistrzostw świata, 6-krotny medalista mistrzostw Europy, a obecnie prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów – odbył pokazowy trening z podnoszenia ciężarów w Gimnazjum Publicznym im. L. Krasińskiego w Krasnem.

W zajęciach wzięli udział chłopcy, którzy należą do sekcji podnoszenia ciężarów Uczniowskiego Klubu Sportowego „Maraton”. Na początku pokazu Szymon Kołecki zachęcał do regularnego uprawiania sportu. Kształtowanie w uczniach nawyku aktywności fizycznej jest tak samo ważnym zadaniem szkoły, jak uczenie samodzielnego myślenia. Początkujący ciężarowcy z Gimnazjum w Krasnem zaprezentowali technikę rwania i podrzutu olimpijskiego. Prezes PZPC udzielił im cennych uwag dotyczących prawidłowego sposobu wykonywania ćwiczeń.

Grupa 7 chłopców uczęszcza na treningi od pół roku pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego Łukasza Bobińskiego. UKS „Maraton” zwiększył swoją działalność właśnie o podnoszenie ciężarów oraz posiada aktualną licencję klubową. Nowa szkolna siłownia jest również miejscem do prowadzenia niektórych lekcji wychowania fizycznego i zajęć pozalekcyjnych. Dzięki temu uczniowie mogą ćwiczyć w sposób rekreacyjno-ogólnorozwojowy lub uczęszczać na specjalistyczne treningi z podnoszenia ciężarów. Grupa absolwentów z Gimnazjum w Krasnem kontynuowała lub kontynuuje podnoszenie ciężarów na bardzo wysokim poziomie. Na uwagę zasługują między innymi Ewelina Bryll i Patryk Słowikowski, którzy reprezentowali Polskę na arenie międzynarodowej.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB