Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Rada pożytku publicznego w Przasnyszu

2015-02-04 15:16:20 (ost. akt: 2015-02-04 15:20:26)

Podziel się:

Rada pożytku publicznego to grono doradcze, którego rolą jest konsultowanie i opiniowanie dokumentów dla potrzeb organu jednostki administracyjnej, przy której działa.

Właśnie pomysł wprowadzenia takiej rady był dyskutowany na spotkaniu organizacji pozarządowych w Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej w Przasnyszu.

Gościem spotkania był znany już działaczom III sektora Zbigniew Wejcman - polityk społeczny, działacz pozarządowy, od 1993 r. w Biurze Obsługi Ruchu Inicjatyw Społecznych. Specjalizuje się z problematyce współpracy międzysektorowej. - Taką możliwość macie również wy. Wystarczy wniosek dwóch organizacji pozarządowych złożony do burmistrza o powołanie rady pożytku publicznego – tłumaczył Wejcman. Jak wskazywał, w takiej radzie powinni znaleźć się przedstawiciele rady danego samorządu, urzędu miasta i organizacji pozarządowych. Rada jest miejscem, gdzie regularnie można spotykać się raz w miesiącu i porozmawiać o wielu tematach. - Ma również prawo do opiniowania programów i dokumentów. Regularnie spotykająca się rada jest wstanie wypracować wiele ciekawych pomysłów – wyjaśniał.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB