środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Przasnysz. Co z nowymi blokami?

2015-02-06 15:51:54 (ost. akt: 2015-02-06 15:54:19)

Podziel się:

Przasnyski Developer „Nov Dom” przesyła do rady miasta i burmistrza pismo. Uruchamia ono dyskusję o budowie bloków w mieście. Zaledwie w ubiegłym roku zostały przyjęte dokumenty planistyczne określające tereny pod zabudowę oraz tereny inwestycyjne. Tymczasem dziś słyszymy o potrzebie ich zmiany.

Powstaje pytanie, gdzie odpowiedzialność za dalekowzroczność dokumentów planistycznych, które powinny służyć mieszkańcom. Dziś znowu słyszymy: - Miasto nie będzie się rozwijać bez budownictwa wielorodzinnego – mówił na komisjach w poniedziałek 26 stycznia radny Jarosław Włodarczyk. Jednocześnie radny wyszedł z propozycją, aby wybudować bloki przy ulicy Kolejowej.

- Państwo moje stanowisko znają. Ja byłem i będę za budową budynków wielorodzinnych. Jednak urząd miasta nie może rozpatrywać problemu z ich budową przez pryzmat firmy Nov Dom – zaznaczał Waldemar Trochimiuk, burmistrz Przasnysza. Jak podkreślał, deweloper oczywiście otrzyma odpowiedzi na pytania zadane w piśmie. - Moim zdaniem optymalnym miejscem pod zabudowę wielorodzinną są tereny przylegające do terenu kościoła Chrystusa Zbawiciela na Waliszewie – mówił burmistrz.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB