środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Żaden inwestor nie wybrał naszych stref

2015-02-11 14:04:13 (ost. akt: 2015-02-11 14:17:55)

Podziel się:

Przasnyska strefa gospodarcza znalazła się w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Euro-Park Wisłosan”. Podmiot, który będzie chciał zainwestować na takim terenie, otrzyma pomoc publiczną. Jest to spora ulga dla przedsiębiorcy. W 2014 roku TSSE wydała 39 zezwoleń, z których ma powstać 869 miejsc. Niestety żaden inwestor nie wybrał strefy w Sierakowie. Co jest tego powodem? Dlaczego inwestorzy omijają strefę gospodarczą?

Takich terenów w Polsce nie brakuje. Strefa w Sierakowie ma dodatkowe ograniczenia. - Największym jest sąsiedztwo lotniska, które nie pozwala na zabudowę wyższą niż 15 m. Na części terenu ta wysokość jest jeszcze mniejsza. Fabryki projektują wiele swoich instalacji na znacznie większą wysokość – tłumaczy Sławomir Czaplicki. Jak dodaje, rada powiatu pierwszą uchwałę o utworzeniu strefy przemysłowej na terenach polotniskowych w Sierakowie podjęła 18 czerwca 2001 r. Uchwała wzbudziła wielkie kontrowersje.

Sprzeciwiły się jej samorządy miasta Przasnysz i gminy Przasnysz. - Straciliśmy przez te spory trzy lata i znakomity czas na pozyskanie inwestorów przed nastaniem kryzysu i przed powstaniem innych stref przy wielkich miastach. W drugiej kadencji ponowiliśmy prośbę do wojewody mazowieckiego, ale już nie o komunalizację gruntu, ale o wykup praw użytkowania wieczystego, a w części własności pod potrzeby strefy gospodarczej – tłumaczy Sławomir Czaplicki.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. W #1663546 | 79.191.*.* 12 lut 2015 09:25

    Brawo Sławku!!! Za to ten twój awans.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz