Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Miłość i walentynki według małych ekspertów

2015-02-14 12:00:00 (ost. akt: 2015-02-13 15:36:31)

Podziel się:

Wielkimi krokami zbliża się dzień zakochanych, czyli tak zwane walentynki. Z tej okazji odwiedziliśmy Niepubliczne Przedszkole „Kraina Gumisiów” przy ulicy Różanej w Przasnyszu i zapytaliśmy maluchów, co to właściwie są te Walentynki, kogo powinniśmy kochać i dlaczego.

Klaudia: Miłość..., to trzeba komuś dać walentynkę, laurkę. Komuś, kto jest dobry. I ja też czekam na prezent.
Wiktor: Tego dnia trzeba dzielić się serduszkami, a serduszko oznacza miłość, a miłość znaczy, że się kocha. Ja podaruję serduszko mojej babci, bo babcia zasłużyła. I ja lubię zabawkę transformerzy.

Kacper: Ja kocham mamę, tatę i zawsze kocham.
Ania: Jak się kogoś kocha, to trzeba mu dać fajne serduszka do jedzenia.

Nadia: Ja kocham i ja lubię lalki barbie.
Amelka: Z okazji walentynek będę grzeczna dla mamy i taty, bo kocham ich.

Milenka: To nie jest moje pierwsze święto. Kiedyś od taty dostałam na walentynki kotka przytulankę, który trzyma serduszko. W tym roku chcę lalkę.

Ola: Moja mam zasłużyła na miłość, bo jest dobra.
Staś: Nie daje się laurki tylko w święta, jak się kogoś kocha, tylko trzeba cały czas. Ja dam babci, tacie, dziadkowi, cioci i wujkowi i mamie, bo inni to nie zasłużyli.

Zosia: Lubię przebywać i bawić się z innymi koleżankami, bo je kocham. Jeśli ktoś nas lubi, daje nam ukochaną zabawkę na noc.

Krystian: Miłość to jest to coś, że trzeba być grzecznym. Ja kocham Milenę. I mamie bym chciał dać duże serce do zjedzenia. A na urodziny chciałbym dostać zygzak, który zmienia się w robota. Nie wolno kogoś bić, a jak ktoś powie, że nas nie kocha, to może być strasznie przykro. I trzeba na przykład słuchać taty, mamy, siostry, brata. Można dać narysowany kwiatek. Nie wolno bić, ani kopać. I też czekam na prezent.

Natalka: Ja kocham Zosię i dam walentynkę mamie.
Julia: Trzeba dać duże fajne serduszka i kochać cały czas, i będę grzeczna.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB