Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Czy się stoi, czy się leży, kasa się należy

2015-02-19 15:59:33 (ost. akt: 2015-02-19 16:01:25)

Podziel się:

Jan Ćwiek, radny powiatowy, na jednej z pierwszych sesji rady złożył interpelację, w której chciał zmiany kar dla radnych opuszczających posiedzenia komisji. Miała ona polegać na zastąpieniu kary kwotowej procentową. Na sesji zaproponowano jednak, aby głosować projekt, zgodnie z którym radny powiatowy nie poniósłby żadnych konsekwencji za nieobecność na sesji lub obradach komisji.

Przysługująca radnemu dieta z natury ma rekompensować czas przeznaczony na sprawowanie funkcji społecznej i ewentualne utracone zarobki.
- Zaproponowane w projekcie uchwały rozwiązanie mija się z celem i powoduje, że każda nieobecność na sesji, posiedzeniu komisji, zarządu powiatu będzie nagradzana dietą – mówił Jan Ćwiek. Jak podkreślał, środki, z których wypłacane są diety, są środkami publicznymi i powinny być wydatkowane oszczędnie, gospodarnie i przede wszystkim rozsądnie. - Odwoływanie się w uzasadnieniu do uchwały do ślubowania, rzetelnego i sumiennego wykonywania swoich obowiązków, a tym samym do uczestnictwa w pracach komisji i sesjach rady jest moim zdaniem – a jestem samorządowcem już czwartą kadencję - pobożnym życzeniem. Dlatego wnoszę poprawkę do przedstawionego nam projektu uchwały, która to poprawka pozostawia dotychczas obowiązującą zasadę pomniejszania diety każdego radnego, w tym również przewodniczącego rady, z tytułu nieobecności na sesji, posiedzeniu komisji i zarządu powiatu w wysokości 20% za każdą nieobecność – postulował radny Ćwiek.

Pierwsza interpelacja, jaką zgłosili radni PiS-u w nowej kadencji, dotyczyła zmiany obowiązującego od wielu lat regulaminu kar dla radnych opuszczających posiedzenia sesji lub komisji. - Oznacza to w przypadku radnego Jana Ćwieka zmniejszenie kary z 300 zł wg starego regulaminu do 140 zł wg proponowanego regulaminu. Większość radnych uznała tę propozycję za niestosowną, gdyż radny Jan Ćwiek, będąc w młodym wieku, pobiera wysoką jak na przasnyskie warunki emeryturę policyjną i walka o wysokość diety nie powinna być dla pana radnego tak dużym priorytetem – wskazuje Sławomir Czaplicki, zastępca dyrektora wydziału rozwoju gospodarczego, rynku pracy, promocji, rolnictwa i ochrony środowiska Starostwa Powiatowego w Przasnyszu.

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jola #1673645 | 89.230.*.* 24 lut 2015 10:05

  Nasi radni z Przasnysza nie zgadzajcie się ze wszystkim co starosta powie zadbajcie o Przasnysz miasto powiatowe. Niech powstanie te centrum ja rozumiem że wszystkiego od razu nie wybuduje ale niech zacznie budować. Powoli Centrów Sportów Zimowych powiat wybuduje dla mieszkańców miasta Przasnysza i nie tylko.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. rob #1673619 | 89.230.*.* 24 lut 2015 09:28

  A myślicie ze ci z PSL i PPP to lepsi nic nie robią tylko patrzą do dziesiątego aby kaska wpłynęła a miasto Przasnysz wymiera młodzi uciekają bo nie mają perspektyw do życia. Po skończeniu szkoły żadnej pracy młodsi nie mają się gdzie spotykać tylko rozrabiają i tp. Niedługo miasto zostanie zatęchła wsią a nie miastem powiatowym.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Ciekawy #1672481 | 46.113.*.* 23 lut 2015 07:43

  Ciekawe co dostali w zamian ci którzy głosowali za tym żeby przenieść te środki na strefę do Chorzel ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Kinga #1671699 | 164.126.*.* 21 lut 2015 22:02

  A ja myślę, że nie udał mu się start na burmistrza, nie udało się podejście pod dyrektora szpitala, nie udały się wybory na starostę, to teraz upatrzył sobie stołek dyrektora LO. Dlatego tak zmieszali z błotem cały autorytet KEN-a przedstawiając tendencyjnie ranking z Perspektyw.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Rost #1671540 | 164.126.*.* 21 lut 2015 17:29

  Myśmy też głosowali na Janka i Krzyśka. Myśleliśmy, że będą gonić starostę. A oni zaczęli gonić za własnymi dietami! A bierz go jeden z drugim! No bierz go! No bierz!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (12)