Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Maszerowali śladami bitwy lutowej

2015-02-25 15:45:25 (ost. akt: 2015-02-25 15:46:48)

Autor zdjęcia: Fot.: Ewa Wysocka

Podziel się:

Około dwudziestu osób w różnym wieku powędrowało w I Rajdzie Pieszym Szlakami Lutowej Bitwy Przasnyskiej. Znaczną część grupy stanowili rekonstruktorzy w strojach historycznych, w tym goście z Warszawy, Olsztyna i Poznania.

Na trasie rajdu znalazły się Karwacz, Wandolin, Zawadki i Bartniki. Mieszkańcy początkowo dziwili się trochę widokiem maszerujących wojaków, jednak ciepło ich witali przy swoich obejściach. Po drodze grupa zatrzymywała się przy miejscach pamięci. Rajd zwieńczyła zaś pyszną grochówką z kuchni polowej, ufundowaną przez Nadleśnictwo Przasnysz.

W czasie rajdu i w samym Przasnyszu sporo się działo. Na rynku swoje stoiska rozstawili rekonstruktorzy historyczni. Pokazywali dawne umundurowanie i sprzęt militarny. Po rajdzie zaś w przasnyskim muzeum historycznym odbyła się konferencja prowadzona przez Pawła Rozdżestwieńskiego, Jacka Furmańczyka i Zbigniewa Lorenca.

Głównym organizatorem rajdu była GRH 14 Pułk Strzelców Syberyjskich w Przasnyszu. „Kurier Przasnyski” objął przedsięwzięcie patronatem medialnym.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB