środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Inauguracja cyklu szosowych wyścigów Kross Road Tour w Przasnyszu

2015-02-27 15:58:34 (ost. akt: 2015-02-27 16:00:36)

Podziel się:

Punktualnie o godzinie 9:30 w obecności Burmistrza Przasnysza Waldemara Trociniuka Cezary Zamana i firma Kross zainaugurowali pierwszy ogólnopolski cykl maratonów szosowych dla amatorów, który w nowej formule „od amatora do zawodowca” wystartuje już 9 maja w Warszawie. Miasto Przasnysz będzie gospodarzem 4. etapu cyklu, powracając tym samym, po latach przerwy, na kolarską mapę Polski. To właśnie w Przasnyszu Cezary Zamana wystartował w swoim pierwszym wyścigu szosowym i tutaj firma Kross, sponsor tytularny nowego cyklu szosowego, ma swoją siedzibę.

Burmistrz jako przedstawiciel współorganizatora wyścigu podkreślił, że Przasnysz jest doskonale przygotowany na taką imprezę i cieszy się z możliwości promocji miasta poprzez duży ogólnopolski wyścig kolarski. Będzie wspierał inicjatywę Cezarego Zamany oraz lokalnego producenta rowerów ze znaczkiem Kross, który dziś jest największą taką firmą w Polsce, a także liczącą się marką rowerową w Europie.

Cezary Zamana zwrócił uwagę na dużą rolę samorządów przy organizacji tak dużej imprezy, jaką jest cykl Kross Road Tour. Kwestie zabezpieczenia i wyłączenia z ruchu rozległego obszaru, na którym odbywa się wyścig, przygotowanie zaplecza dla kilkuset uczestników oraz kibiców, to wyzwania dla lokalnych władz miast – gospodarzy.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB