Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Pierwszaki z wizytą w kole łowieckim

2015-02-28 10:00:00 (ost. akt: 2015-02-27 16:07:52)

Podziel się:

Uczniowie klas pierwszych Zespołu Placówek Oświatowych w Jednorożcu uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w terenie z myśliwymi Koła Łowieckiego nr 2 „Bażant” z Przasnysza.

Na przyrodniczej ścieżce edukacyjnej zaprzyjaźnionego Nadleśnictwa Budziska Witold Moreń, prezes Koła Łowieckiego nr 2 „Bażant”, uczył dzieci rozpoznawania tropów zwierząt na śniegu oraz opowiadał o zagrożeniach, które dla lasu stwarza człowiek i o mieszkańcach lasu.

- Osobnym tematem była pogadanka na temat roli myśliwych w ochronie środowiska. Myślistwo jest dla ludzi z pasją, tych, którzy nie boją się nocnych odgłosów lasu ani samotności. To dla ludzi, którzy kochają przyrodę i obcowanie z nią niezależnie od pogody. Myśliwy chroni las pod każdym względem, np. przed pożarem, kłusownikami, przed zaśmiecaniem – relacjonują Jolanta Tadra i Agnieszka Przetak, wychowawczynie.

Witold Moreń poprowadził tez niezwykle ciekawe zajęcia w izbie edukacyjnej. Dzieci zobaczyły owady leśne: od małych korników po ogromnego jelonka rogacza, pytały o ważki, szerszenie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB