Sobota, 23 lutego 2019. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Muszą sprostać wymaganiom inwestorów

2015-03-13 14:24:27 (ost. akt: 2015-03-13 14:27:53)

Podziel się:

Zarząd Powiatu Przasnyskiego przygotowuje projekt unijny na dokończenie uzbrojenia technicznego Przasnyskiej Strefy Gospodarczej w Sierakowie (koszt ponad 16 mln zł), poszerzenie pasa drogowo-infrastrukturalnego Przasnysz-Chorzele i rozpoczęcie uzbrojenia podstrefy Chorzele (koszt ok. 24 mln zł)

Jak wskazuje starosta przasnyski Zenon Szczepankowski, 26 inwestorów, którzy wykupili grunty w Sierakowie oraz inwestorzy, którzy zamierzają zlokalizować swoje fabryki w Przasnyszu i w Chorzelach potrzebują dostępu do kolei, gazu i prądu. - Pilnie potrzebujemy ponad 40 mln zł, aby sprostać postulatom inwestorów. 2,8 mln zł kredytu, który rada powiatu przesunęła na wkład własny do projektu unijnego, umożliwi nam staranie się o te środki – mówi starosta.
Podkreśla, że decyzja ta nie oznacza rezygnacji z budowy lodowiska w Przasnyszu, jak wybrzmiewa z wielu wypowiedzi, zaś Samorząd Powiatu Przasnyskiego, po wywiązaniu się z wielu innych obowiązkowych zadań, rozpoczął prace fakultatywne nad przygotowaniem stref przemysłowych. Obecnie ten obszar zaangażowania jest dla samorządu priorytetowy.

- Dlatego nie możemy zrezygnować z nadarzającej się możliwości pozyskania kilkudziesięciu milionów zł. Dokończenie uzbrojenia strefy gospodarczej daje szansę na uporanie się z nadmiernym bezrobociem, poprawę sytuacji finansowej rodzin i samorządów, a także na inwestycje prywatne rzędu nawet 2 mld zł. Z infrastruktury gazowej, energetycznej, drogowej, telekomunikacyjnej, kolejowej będą w pewnym zakresie mogły korzystać też samorządy gminne – zapewnia Zenon Szczepankowski.

Dodaje, że zaplanowany na Mazowieckie Centrum Sportów Zimowych w Przasnyszu kredyt w wysokości 2,8 mln zł miał zabezpieczyć wkład własny dla projektu unijnego w perspektywie unijnej 2007-2013. - Ta perspektywa już się skończyła. Pieniędzy unijnych nie otrzymaliśmy i już nie otrzymamy w ramach starej perspektywy. Złożyliśmy jednak nowy projekt na perspektywę unijną 2014-2020 pod nazwą Poligon Doświadczalno-Wdrożeniowy w Powiecie Przasnyskim, którego elementem jest zmodyfikowany projekt bazy pobytowo-laboratoryjnej – wskazuje starosta.

Rada powiatu musiała zlikwidować tytuł w starym programie ze względów formalnych. - Starosta musi podpisać bowiem oświadczenie, składając nowy projekt do nowej perspektywy, że zadanie nie jest zaplanowane w żadnym innym programie. Gdybyśmy nie zlikwidowali tytułu inwestycyjnego lodowiska w starej perspektywie unijnej, to nie moglibyśmy złożyć projektu PDWwPP pod nową perspektywę. Ten projekt, wprawdzie z uwagami, zatwierdziła już KE w ramach Kontraktu Terytorialnego – uspokaja włodarz. Jego zdaniem, gdyby już teraz rozpocząć budowę lodowiska, wszystko zakończyłoby się na fundamentach i kilku ścianach.

- Inwestorzy poszliby do innych krajów, a setki mieszkańców Przasnysza i powiatu musiałoby szukać chleba przy zmywaku w Irlandii. Zaznacza, że sprzeciwianie się tym procedurom oznacza dobrowolną rezygnację ze 123,4 mln zł i wielkich szans rozwojowych powiatu w oparciu o innowacje i dobre miejsca pracy.

Komentarze (31) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mr.Favour World Loan Company #2516829 | 23.235.*.* 10 cze 2018 23:23

  Cześć... Drogi aplikantu, jestem Mr.Favour Melody World Best Loan Offer Company LTD .. Jesteśmy międzynarodową firmą pożyczkową. To okazja finansowa na wyciągnięcie ręki Zapewniamy pożyczki biznesowe i osobiste itp., O ile dotyczą one pomocy finansowej. Złóż wniosek już dziś, a otrzymasz od nas pożyczkę. Złóż wniosek teraz o bardzo niskie oprocentowanie 2% pożyczki! * Oferujemy pożyczkę w EURO I DOLLAR * Pożycz od 5000 USD do 50 000 000 USD * Wybierz od 1 do 35 lat, aby spłacić. * Elastyczne warunki kredytu. * To świat szczęścia z nami przywracać tę radość, ubiegając się o pożyczkę z nami dzisiaj ... Wszystkie te plany i więcej, skontaktuj się z nami teraz przez e-mail, aby uzyskać więcej informacji .. ( favourworldbest990@outlook.com ) LUB SMS US TERAZ +1518 621 2700 Napisz do nas już teraz: favourworldbest990@outlook.com Nadawa nie światu znaczenia. Pozdrowienia. Oferta najlepszej firmy na świecie

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. John Dyke #2326607 | 195.167.*.* 13 wrz 2017 08:38

  Potrzebujesz szybkiej pożyczki? Potrzebujesz finansowania dla Twojej firmy? Potrzebujesz pilnej gotówki na własny użytek? Potrzebujesz pożyczać z jakiegokolwiek powodu? Chcesz nowy dom? Skontaktuj się z nami dzisiaj: Finance.4all@aol.com www.financeforall. webs.com Otrzymaj swoje pożyczki teraz, ponieważ jesteśmy certyfikowani i zarejestrowani kredytodawcy pożyczki na 2%. Nasze usługi są szybkie i bardzo wiarygodne, ponieważ gwarantujemy uzyskanie pożyczki po złożeniu wniosku, pożyczki są zatwierdzane w ciągu 30 minut od złożenia wniosku. Skontaktuj się z nami już teraz pod numerem (Finance.4all@aol.com) i pobierz swoje kredyty.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. KAINE #2308815 | 197.210.*.* 17 sie 2017 13:32

  Czy jesteś finansowo wyciskany? Potrzebujesz pożyczek prywatnych lub biznesowych Do różnych celów? Czy szukasz finansowania do realizacji dużych projektów? Czy szukasz finansowania na własny użytek? My Oferuje wszelkiego rodzaju finansowe wsparcie finansowe dla firm / kredytów mieszkaniowych, pożyczki inwestycyjne, pożyczki transportowe, projekt Finansowania i linii kredytowej po oprocentowaniu w wysokości 3% rocznie. Skontaktuj się z nami na adres: Fkaine19@GMAIL.COM lub https://kainefinance19.wixsite.com/kaine finance dla pełnej pożyczki Postępować w razie potrzeby.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Samir #2305336 | 105.112.*.* 10 sie 2017 18:57

  Dobry dzień, Czy masz jakieś trudności finansowe; Czy potrzebujesz pożyczki na pokrycie długów; Czy zamierzasz zwiększyć swoje finanse; Jesteś osobą biznesową, która chce rozwijać swoją firmę. Zalecamy skontaktowanie się z prawdziwym bohaterem, zaufaniem i skuteczną firmą pożyczającą pożyczkę. Zrozumiałem zarówno przez jednostki jak i rząd o naszej wielkiej skuteczności. Zainteresowane osoby powinny skontaktować się z nami pocztą elektroniczną: - trustloanaccess@gmail.com, aby umożliwić nam otwarcie pliku przetwarzania pożyczki. Jesteśmy certyfikowani, niezawodni, wydajni, szybcy i dynamiczni. Możemy zaoferować pożyczkę z niską stopą procentową w wysokości 3% rocznie. Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz pożyczki od mojej firmy. Nasz adres e-mail kontaktu: trustloanaccess@gmail.com Z poważaniem, Pani Samir Desai

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. mertain lincon #2254975 | 209.58.*.* 29 maj 2017 10:27

  Czy przejdziesz przez jakiś stres finansowy i szukasz sposobu na wyjście z problemu, Oto MERTAIN LINCON, aby pomóc przezwyciężyć stres finansowy i stać się szczęśliwym człowiekiem.MR.MERTAIN LINCON Legalne i zatwierdzone przez rząd kredytodawcy pożyczki prywatnych. W ramach pakietu pomocy socjalnej oferowany jest program pożyczek pływających z 3% stopą procentową bez zabezpieczenia. Ma to pomóc osobom w osiągnięciu ich celów finansowych. Minimalna kwota, którą można wypożyczyć to 5.000,00 dolarów amerykańskich do maksymalnej kwoty 500 milionów dolarów. Nasze zobowiązanie do obsługi klienta i naszego innowacyjnego podejścia do rozwiązywania problemów było naszym ostatecznym celem. Skorzystaj z nas najszybciej, Mertainloanfirm07@gmail.co m

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (31)