Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Muszą sprostać wymaganiom inwestorów

2015-03-13 14:24:27 (ost. akt: 2015-03-13 14:27:53)

Podziel się:

Zarząd Powiatu Przasnyskiego przygotowuje projekt unijny na dokończenie uzbrojenia technicznego Przasnyskiej Strefy Gospodarczej w Sierakowie (koszt ponad 16 mln zł), poszerzenie pasa drogowo-infrastrukturalnego Przasnysz-Chorzele i rozpoczęcie uzbrojenia podstrefy Chorzele (koszt ok. 24 mln zł)

Jak wskazuje starosta przasnyski Zenon Szczepankowski, 26 inwestorów, którzy wykupili grunty w Sierakowie oraz inwestorzy, którzy zamierzają zlokalizować swoje fabryki w Przasnyszu i w Chorzelach potrzebują dostępu do kolei, gazu i prądu. - Pilnie potrzebujemy ponad 40 mln zł, aby sprostać postulatom inwestorów. 2,8 mln zł kredytu, który rada powiatu przesunęła na wkład własny do projektu unijnego, umożliwi nam staranie się o te środki – mówi starosta.
Podkreśla, że decyzja ta nie oznacza rezygnacji z budowy lodowiska w Przasnyszu, jak wybrzmiewa z wielu wypowiedzi, zaś Samorząd Powiatu Przasnyskiego, po wywiązaniu się z wielu innych obowiązkowych zadań, rozpoczął prace fakultatywne nad przygotowaniem stref przemysłowych. Obecnie ten obszar zaangażowania jest dla samorządu priorytetowy.

- Dlatego nie możemy zrezygnować z nadarzającej się możliwości pozyskania kilkudziesięciu milionów zł. Dokończenie uzbrojenia strefy gospodarczej daje szansę na uporanie się z nadmiernym bezrobociem, poprawę sytuacji finansowej rodzin i samorządów, a także na inwestycje prywatne rzędu nawet 2 mld zł. Z infrastruktury gazowej, energetycznej, drogowej, telekomunikacyjnej, kolejowej będą w pewnym zakresie mogły korzystać też samorządy gminne – zapewnia Zenon Szczepankowski.

Dodaje, że zaplanowany na Mazowieckie Centrum Sportów Zimowych w Przasnyszu kredyt w wysokości 2,8 mln zł miał zabezpieczyć wkład własny dla projektu unijnego w perspektywie unijnej 2007-2013. - Ta perspektywa już się skończyła. Pieniędzy unijnych nie otrzymaliśmy i już nie otrzymamy w ramach starej perspektywy. Złożyliśmy jednak nowy projekt na perspektywę unijną 2014-2020 pod nazwą Poligon Doświadczalno-Wdrożeniowy w Powiecie Przasnyskim, którego elementem jest zmodyfikowany projekt bazy pobytowo-laboratoryjnej – wskazuje starosta.

Rada powiatu musiała zlikwidować tytuł w starym programie ze względów formalnych. - Starosta musi podpisać bowiem oświadczenie, składając nowy projekt do nowej perspektywy, że zadanie nie jest zaplanowane w żadnym innym programie. Gdybyśmy nie zlikwidowali tytułu inwestycyjnego lodowiska w starej perspektywie unijnej, to nie moglibyśmy złożyć projektu PDWwPP pod nową perspektywę. Ten projekt, wprawdzie z uwagami, zatwierdziła już KE w ramach Kontraktu Terytorialnego – uspokaja włodarz. Jego zdaniem, gdyby już teraz rozpocząć budowę lodowiska, wszystko zakończyłoby się na fundamentach i kilku ścianach.

- Inwestorzy poszliby do innych krajów, a setki mieszkańców Przasnysza i powiatu musiałoby szukać chleba przy zmywaku w Irlandii. Zaznacza, że sprzeciwianie się tym procedurom oznacza dobrowolną rezygnację ze 123,4 mln zł i wielkich szans rozwojowych powiatu w oparciu o innowacje i dobre miejsca pracy.

Komentarze (34) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. LARRY ELLISON #2532980 | 104.238.*.* 9 lip 2018 06:28

  CZY POTRZEBUJESZ POŻYCZKI Czy jesteś mężczyzną lub kobietą biznesu? Czy potrzebujesz funduszy na założenie własnej firmy? Czy potrzebujesz pożyczki, aby uregulować swój dług, spłacić rachunki lub rozpocząć interesowną działalność? Czy potrzebujesz funduszy na sfinansowanie swojego projektu? E-mail: ( Larryellisonfinance@gmail.com ) Oferujemy gwarantowane usługi kredytowe dowolnej kwoty i dowolnej części świata dla (osób fizycznych, firm, pośredników w handlu nieruchomościami i instytucji zbiorowych) przy naszej znakomitej stopie procentowej wynoszącej 2%. Aby uzyskać więcej informacji i aplikacji, wyślij odpowiedzi na następujący adres e-mail: Larryellisonfinance@gmail.com

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Mr.Favour World Loan Company #2532790 | 23.235.*.* 8 lip 2018 15:41

  Cześć... Drogi aplikantu, jestem Mr.Favour Melody World Best Loan Offer Company LTD .. Jesteśmy międzynarodową firmą pożyczkową. To okazja finansowa na wyciągnięcie ręki Zapewniamy pożyczki biznesowe i osobiste itp., O ile dotyczą one pomocy finansowej. Jesteśmy certyfikowani, godni zaufania, rzetelni, wydajni, szybcy i dynamiczni. I współpracujący finansista dla nieruchomości i wszelkie rodzaje finansowania biznesowego Złóż wniosek już dzisiaj, a otrzymasz od nas pożyczkę. Złóż wniosek teraz o bardzo niskie oprocentowanie 2% pożyczki! * Oferujemy pożyczkę w EURO I DOLLAR * Pożycz od 5000 USD do 90 000 000 USD * Wybierz od 1 do 30 lat, aby spłacić. * Elastyczne warunki kredytu. * To świat szczęścia z nami przywracać tę radość, ubiegając się o pożyczkę z nami dzisiaj ... Wszystkie te plany i więcej, skontaktuj się z nami teraz przez e-mail, aby uzyskać więcej informacji .. ( favourworldbest990@outlook.com ) LUB SMS US TERAZ +1518 621 2700 Napisz do nas już teraz: favourworldbest990@outlook.com Call / Sms: +1518 621 2700 Nadawanie światu znaczenia. Pozdrowienia. Oferta najlepszej firmy na świecie

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Ryan Jeremy #2530911 | 197.210.*.* 5 lip 2018 04:32

  To było niewiarygodne, że mam pożyczkę 50 000 $. Nazywam się Julio Saskia, jestem obywatelem Hiszpanii. Jestem szczęśliwy, że mam pożyczkę od pożyczkodawcy, który pomógł mi z moją pożyczką. Próbowałem różnych usług, ale mogłem nigdy nie otrzymam pożyczki z tych usług. niektórzy z nich poprosią mnie o wypełnienie wielu dokumentów, a pod koniec dnia to się nie skończy. ale jestem szczęśliwy po spotkaniu z firmą pożyczkową Global provisional, mogłem dostać pożyczkę w wysokości 50 000 $. teraz mój szpital idzie dobrze i chcę wam wszystkim to dziś powiedzieć, ponieważ są szybcy i w 100% wiarygodni. teraz spłacam pożyczkę otrzymaną od firmy (Global provisional Loan Company). Skontaktuj się z nimi i nie marnuj czasu na pożyczki pożyczkodawcy. Email (globalprovissioncompany@gmail.com)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Mr.Favour World Loan Company #2516829 | 23.235.*.* 10 cze 2018 23:23

  Cześć... Drogi aplikantu, jestem Mr.Favour Melody World Best Loan Offer Company LTD .. Jesteśmy międzynarodową firmą pożyczkową. To okazja finansowa na wyciągnięcie ręki Zapewniamy pożyczki biznesowe i osobiste itp., O ile dotyczą one pomocy finansowej. Złóż wniosek już dziś, a otrzymasz od nas pożyczkę. Złóż wniosek teraz o bardzo niskie oprocentowanie 2% pożyczki! * Oferujemy pożyczkę w EURO I DOLLAR * Pożycz od 5000 USD do 50 000 000 USD * Wybierz od 1 do 35 lat, aby spłacić. * Elastyczne warunki kredytu. * To świat szczęścia z nami przywracać tę radość, ubiegając się o pożyczkę z nami dzisiaj ... Wszystkie te plany i więcej, skontaktuj się z nami teraz przez e-mail, aby uzyskać więcej informacji .. ( favourworldbest990@outlook.com ) LUB SMS US TERAZ +1518 621 2700 Napisz do nas już teraz: favourworldbest990@outlook.com Nadawa nie światu znaczenia. Pozdrowienia. Oferta najlepszej firmy na świecie

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. John Dyke #2326607 | 195.167.*.* 13 wrz 2017 08:38

  Potrzebujesz szybkiej pożyczki? Potrzebujesz finansowania dla Twojej firmy? Potrzebujesz pilnej gotówki na własny użytek? Potrzebujesz pożyczać z jakiegokolwiek powodu? Chcesz nowy dom? Skontaktuj się z nami dzisiaj: Finance.4all@aol.com www.financeforall. webs.com Otrzymaj swoje pożyczki teraz, ponieważ jesteśmy certyfikowani i zarejestrowani kredytodawcy pożyczki na 2%. Nasze usługi są szybkie i bardzo wiarygodne, ponieważ gwarantujemy uzyskanie pożyczki po złożeniu wniosku, pożyczki są zatwierdzane w ciągu 30 minut od złożenia wniosku. Skontaktuj się z nami już teraz pod numerem (Finance.4all@aol.com) i pobierz swoje kredyty.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (34)