Wtorek, 13 listopada 2018. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Muszą sprostać wymaganiom inwestorów

2015-03-13 14:24:27 (ost. akt: 2015-03-13 14:27:53)

Podziel się:

Zarząd Powiatu Przasnyskiego przygotowuje projekt unijny na dokończenie uzbrojenia technicznego Przasnyskiej Strefy Gospodarczej w Sierakowie (koszt ponad 16 mln zł), poszerzenie pasa drogowo-infrastrukturalnego Przasnysz-Chorzele i rozpoczęcie uzbrojenia podstrefy Chorzele (koszt ok. 24 mln zł)

Jak wskazuje starosta przasnyski Zenon Szczepankowski, 26 inwestorów, którzy wykupili grunty w Sierakowie oraz inwestorzy, którzy zamierzają zlokalizować swoje fabryki w Przasnyszu i w Chorzelach potrzebują dostępu do kolei, gazu i prądu. - Pilnie potrzebujemy ponad 40 mln zł, aby sprostać postulatom inwestorów. 2,8 mln zł kredytu, który rada powiatu przesunęła na wkład własny do projektu unijnego, umożliwi nam staranie się o te środki – mówi starosta.
Podkreśla, że decyzja ta nie oznacza rezygnacji z budowy lodowiska w Przasnyszu, jak wybrzmiewa z wielu wypowiedzi, zaś Samorząd Powiatu Przasnyskiego, po wywiązaniu się z wielu innych obowiązkowych zadań, rozpoczął prace fakultatywne nad przygotowaniem stref przemysłowych. Obecnie ten obszar zaangażowania jest dla samorządu priorytetowy.

- Dlatego nie możemy zrezygnować z nadarzającej się możliwości pozyskania kilkudziesięciu milionów zł. Dokończenie uzbrojenia strefy gospodarczej daje szansę na uporanie się z nadmiernym bezrobociem, poprawę sytuacji finansowej rodzin i samorządów, a także na inwestycje prywatne rzędu nawet 2 mld zł. Z infrastruktury gazowej, energetycznej, drogowej, telekomunikacyjnej, kolejowej będą w pewnym zakresie mogły korzystać też samorządy gminne – zapewnia Zenon Szczepankowski.

Dodaje, że zaplanowany na Mazowieckie Centrum Sportów Zimowych w Przasnyszu kredyt w wysokości 2,8 mln zł miał zabezpieczyć wkład własny dla projektu unijnego w perspektywie unijnej 2007-2013. - Ta perspektywa już się skończyła. Pieniędzy unijnych nie otrzymaliśmy i już nie otrzymamy w ramach starej perspektywy. Złożyliśmy jednak nowy projekt na perspektywę unijną 2014-2020 pod nazwą Poligon Doświadczalno-Wdrożeniowy w Powiecie Przasnyskim, którego elementem jest zmodyfikowany projekt bazy pobytowo-laboratoryjnej – wskazuje starosta.

Rada powiatu musiała zlikwidować tytuł w starym programie ze względów formalnych. - Starosta musi podpisać bowiem oświadczenie, składając nowy projekt do nowej perspektywy, że zadanie nie jest zaplanowane w żadnym innym programie. Gdybyśmy nie zlikwidowali tytułu inwestycyjnego lodowiska w starej perspektywie unijnej, to nie moglibyśmy złożyć projektu PDWwPP pod nową perspektywę. Ten projekt, wprawdzie z uwagami, zatwierdziła już KE w ramach Kontraktu Terytorialnego – uspokaja włodarz. Jego zdaniem, gdyby już teraz rozpocząć budowę lodowiska, wszystko zakończyłoby się na fundamentach i kilku ścianach.

- Inwestorzy poszliby do innych krajów, a setki mieszkańców Przasnysza i powiatu musiałoby szukać chleba przy zmywaku w Irlandii. Zaznacza, że sprzeciwianie się tym procedurom oznacza dobrowolną rezygnację ze 123,4 mln zł i wielkich szans rozwojowych powiatu w oparciu o innowacje i dobre miejsca pracy.

Komentarze (44) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pamela Rosa Flores #2577693 | 197.211.*.* 11 wrz 2018 09:07

  Szukasz finansowania projektu lub rozwiązania problemu lub mieszkania. Bardziej świeży i piękny, pomogę ci z kapitałem na tyle szerokim, aby ci pomóc. Jeśli jesteś zainteresowany moją ofertą kredytową, skontaktuj się ze mną poprzez e-mail: pamelarosaflores11@gmail.com o wiele informacji.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Paweł #2570512 | 37.235.*.* 2 wrz 2018 23:59

  Witajcie, moi dobrzy obywatele, czy byliście w kryzysie finansowym lub problemie w swoim życiu? czy chciałeś spłacić swój dług, kupić dom, czy chcesz spłacić dług w banku, to jest rozwiązanie dla ciebie wszystkich, ponieważ widziałem wielu ludzi z tego kraju i szczerze mówiąc nie wiedziałem, że istnieją wciąż uczciwi i legit kredytodawcy tutaj w naszej firmie, dziś właśnie otrzymałem pożyczkę w wysokości 150 000 euro i byłem tą samą osobą, która szukała pożyczki przez ponad 3 lata, płaciłem różne firmy, ale tutaj w naszym kraju Stella Rene jest rzeczywisty i zawsze jest gotowa pomóc każdemu, kto chce kredytu, a ta firma również przyznała szybką pożyczkę w mniej niż 3 godziny, a otrzymasz pożyczkę na swoje konto bankowe, a dziś pojawiłam się na blogu, by dać moje świadectwo , a także, aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się ze Stella Rene, firmą pożyczkową na adres e-mail (mrsstellareneloanfirm1@gmail.com), aby uzyskać szybkie, bezpieczne, niezawodne i godne zaufania pożyczki, a dziś jestem taka szczęśliwa, ponieważ wyczyściłem wszystkie rachunki i teraz jestem wolną kobietą Wszystko za sprawą firmy pożyczkowej Stella Rene. Paweł

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Uzyskaj tutaj pilną pożyczkę? #2562793 | 197.169.*.* 24 sie 2018 19:04

  Specjalizujemy się w usługach finansowych, oferując kredyty lokalne / międzynarodowe, zapewniając zabezpieczone i niezabezpieczone opcje pożyczek osobom fizycznym i instytucjom współpracującym przy bardzo konkurencyjnych stawkach kredytowych i elastycznych warunkach w celu spełnienia wszelkich warunków finansowych. Nie ma znaczenia, czy masz słaby wynik kredytowy, wciąż możemy zapewnić Ci szybką gotówkę na niespodziewane Skontaktuj się z nami teraz, aby uzyskać szybkie i przystępne pożyczki, które odpowiadają wszystkim budżetom i wymaganiom: socialfinancelimited8@gmail.com

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Mr.Favour World Loan Company #2559754 | 197.237.*.* 21 sie 2018 00:45

  Cześć... Drogi aplikantu, jestem Mr.Favour Melody World Best Loan Offer Company LTD .. Jesteśmy międzynarodową firmą pożyczkową. To okazja finansowa na wyciągnięcie ręki Zapewniamy pożyczki biznesowe i osobiste itp., O ile dotyczą one pomocy finansowej. Jesteśmy certyfikowani, godni zaufania, rzetelni, wydajni, szybcy i dynamiczni. I współpracujący finansista dla nieruchomości i wszelkie rodzaje finansowania biznesowego Złóż wniosek już dzisiaj, a otrzymasz od nas pożyczkę. Złóż wniosek teraz o bardzo niskie oprocentowanie 3% pożyczki! * Oferujemy pożyczkę w EURO I DOLLAR * Pożycz od 5000 USD do 90 000 000 USD * Wybierz od 1 do 30 lat, aby spłacić. * Elastyczne warunki kredytu. * To świat szczęścia z nami przywracać tę radość, ubiegając się o pożyczkę z nami dzisiaj ... Wszystkie te plany i więcej, skontaktuj się z nami teraz przez e-mail, aby uzyskać więcej informacji .. (favourworldbest990@outlook.com) LUB SMS US TERAZ +1518 621 2700 Napisz do nas już teraz: favourworldbest990@outlook.com Call / Sms: +1518 621 2700 Nadawanie światu znaczenia. Pozdrowienia. Najlepsza na świecie firma oferująca pożyczki..

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Glen #2557811 | 102.251.*.* 18 sie 2018 14:01

  RADIUS LOAN SOLUTIONS udzielają pożyczki według stawki 3% stopy procentowej, jeśli jesteś zainteresowany pożyczką, jesteś tutaj doradzić, aby wypełnić i odesłać formularz wniosku kredytowego E-mail (radiusfinancialaid@gmail.com) sam, aby wiedzieć, czy naprawdę jesteś zainteresowany pożyczką. Jestem tutaj, aby uśmiechać się na wszystkie smutne twarze. PEŁNE NAZWY: ADRES: KRAJ: KWOTA POTRZEBNA: CZAS TRWANIA KREDYTU: CEL POŻYCZKI: SEKS: STAN CYWILNY: MIESIĘCZNA PŁATNOŚĆ: NUMER TELEFONU: E-MAIL: Odpowiadając na te dane (radiusfinancialaid@gmail.com), przecho dzimy do kolejnego etapu, którym są warunki i harmonogram spłaty. Pan Glen Mena.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (44)