środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Już jutro dużo motoryzacyjnych emocji

2015-03-14 15:00:00 (ost. akt: 2015-03-13 14:45:27)

Podziel się:

Twoją pasją jest motoryzacja? Potrzebujesz pozytywnej adrenaliny? Nie może cię zabraknąć na Rajdowym Pucharze Auto Moto Klub Rzemieślnik w Przasnyszu. - Zapraszamy wszystkich kierowców amatorów do udziału w cyklu imprez sportu samochodowego, które zostaną rozegrane na terenie Przasnysza i okolic – zachęca Rafał Lidzki, prezes AMK Rzemieślnik.

Puchar będzie się składał z czterech rund, z których każda z co najmniej ośmiu prób sportowych przygotowanych na terenach zamkniętych lub drogach publicznych wyłączonych z ruchu. - Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie sprawnego technicznie samochodu, prawa jazdy, kasku dla kierowcy i pilota oraz ubezpieczenia OC i NNW.

Posiadanie pilota nie jest konieczne, jednak w przypadku załogi dwuosobowej pilot musi mieć ukończone 17 lat. Jeżeli samochód, którym startuje załoga, nie jest własnością kierowcy lub pilota, należy okazać organizatorowi pisemną zgodę właściciela na korzystanie z niego podczas imprezy – informuje Rafał Lidzki.

Warunkiem sklasyfikowania kierowcy w całym cyklu jest ukończenie przynajmniej trzech rund. W końcowej klasyfikacji pucharu odliczona zostanie jedna runda, w której załoga uzyskała najgorszy wynik.

Organizator cyklu przewiduje minimalne kwoty wpisowego na pokrycie kosztów ubezpieczenia imprezy (40 zł dla załóg niezrzeszonych w klubie, 20 zł dla członków klubu z opłaconą składką na 2015 rok).

Trzecia runda, która odbędzie się 29 i 30 sierpnia 2015 r., będzie również czwartą rundą Mistrzostw Okręgu Warszawskiego KJS i będzie zorganizowana w pełni w oparciu o regulamin KJS na rok 2015. Organizator cyklu nie przewiduje podziału na klasy ze względu na pojemność silnika, chyba że przynajmniej pięć załóg wystąpi o ustanowienie jakiejś klasy oddzielnej (np. RWD). Trasy będą skonfigurowane w sposób premiujący nie moc samochodów, a umiejętności kierowcy.

AMK Rzemieślnik przewiduje puchary i nagrody na każdej z rund dla trzech najlepszych załóg. W chwili obecnej nagrodą główną cyklu jest Puchar Auto Moto Klubu Rzemieślnik oraz finansowe wsparcie udziału w 51. Rally Monte Calvaria 2016 dla zwycięskiego kierowcy.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB