Niedziela, 24 marca 2019. Imieniny Gabrieli, Marka, Seweryna

Krasne. Problem z kanalizacją rozwiązany

2015-03-24 09:18:05 (ost. akt: 2015-03-24 09:23:27)

Podziel się:

Uregulowano gospodarkę ściekową trzech wsi gminy Krasne. Mieszkańcy Wężewa, Krasnego i Zalesia zostali objęci kanalizacją i nie muszą już budować i utrzymywać przydomowych szamb. Znikają zagrożenie zanieczyszczenia wód gruntowych, problem opłat za wywóz, no i oczywiście brzydki zapach.

Porozumienie między gminami Krasne i Płoniawy Bramura zostało zawarte na okres 5 lat i obowiązuje od dnia jego podpisania, tj. 25 lutego 2015 r. - Zawarcie porozumienia było uzasadnione faktem, że infrastruktura służąca odprowadzeniu ścieków na obszarze gmin stanowi technicznie i funkcjonalnie powiązany system, lecz którego poszczególne elementy posadowione w granicach administracyjnych gmin stanowią przedmiot odrębnej własności, a oczyszczalnia ścieków położona w miejscowości Kalinowiec w gminie Płoniawy–Bramura stanowi współwłasność stron po 50 proc. – informuje Michał Szczepański, wójt gminy Krasne.
Porozumienie dotyczy realizacji zadania własnego polegającego na zbiorowym odprowadzaniu ścieków. Gmina Krasne powierzyła je gminie Płoniawy-Bramura, oddając w bezpłatne użytkowanie swoje urządzenia kanalizacyjne oraz swój udział użytkowania wieczystego gruntów w nieruchomości zabudowanej oczyszczalnią ścieków na czas trwania porozumienia.
Umowy na odprowadzanie nieczystości płynnych będą zawierane z gminą Płoniawy-Bramura. - Opłaty za ścieki od mieszkańców Gminy Krasne pobierane będą przez tę gminę, będzie ona także ponosić wszelkie koszty i inne opłaty związane z korzystaniem z przekazanego majątku w celu realizacji usługi, a także wydawać warunki na podłączenie się do sieci kanalizacyjnej nowych odbiorców - dodaje Michał Szczepański.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. krasne #1700766 | 37.248.*.* 29 mar 2015 00:06

    a jak tam w spółce wodnej podobno wykwalifikowana obsada z pełnym wykształceniem kurcze wójt naprawdę wziął się za robotę chwała mu za to jakich wykwalifikowanych fachowców ma o kur............ ręce i się trzęsą haha ha no tak mamy i nic tego nie zmieni babcia bn powinna już ach trzymaj się kobitko bo co ci z życia zostało hahahahhahahahhahhah śmiech na sali kur;....................a ludzie widzą PANIE WÓJCIE SIEDZIAŁEŚ TAM TYLE TOLEROWAŁEŚ NIE PSUJ SOBIE RENOMY WYWAL TO WSZYSSTKO NA ZBITY PYSK I TYLE A I NIECH PAN PAMIĘTA 4 LATA ZLECĄ A JAK BURDEL ZOSTANIE TO NO SORY NARA I TYLE

    ! - + odpowiedz na ten komentarz