Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Problem z miejscami parkingowymi

2015-04-01 15:18:08 (ost. akt: 2015-04-01 15:18:30)

Podziel się:

Przy ulicy Brzozowej mieszka 190 rodzin (bloki Brzozowa 1, 3, 5 i Sosnowa 12). Od lat mają problem z miejscami parkingowymi. Chcą go sami rozwiązać. Dlatego też zawiązali Społeczny Komitet Budowy Garaży na Osiedlu Orlika.

Komitet wyłonił swojego pełnomocnika, którym został Cezary Kiszkurno. Złożył on w imieniu komitetu pismo do burmistrza. - Sto dziewięćdziesiąt rodzin to prawie tyle samo samochodów. Zaparkowanie na tej ulicy w pobliżu swojego miejsca zamieszkania graniczy często z cudem. Dotyczy to szczególnie weekendów, jak i świąt państwowych i kościelnych, kiedy przyjeżdżają goście. Charakter zabudowy tej ulicy uniemożliwia zwiększenie liczby miejsc parkingowych – mówi Cezary Kiszkurno.

Mieszkańcy we własnym zakresie chcą wybudować garaże. Byłyby zlokalizowane na tzw. boisku. - Można byłoby przedłużyć istniejące garaże przy ul. Bukowej o 4 boksy, co dałoby 20 garaży. Druga wersja to budowa szeregu garaży przylegających do istniejących z wyjazdem do ulicy Bukowej . Chcielibyśmy, aby rada miasta i urząd podjęły uchwałę o sprzedaży ziemi na ten cel. Bliska lokalizacja garaży spowodowałby, że mieszkańcy wymienionych ulic stawialiby samochody do garażu, a nie na ulicy – dodaje Cezary Kiszkurno.

Inicjatywę popierają władze spółdzielni mieszkaniowej, która widzi celowość tego projektu.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. rer #1703877 | 95.41.*.* 2 kwi 2015 00:35

    Problem też jest na Sportowej!!!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz