Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Dziewięć włamań rabunkowych

2015-04-06 12:00:00 (ost. akt: 2015-04-03 13:15:11)

Podziel się:

Pieniądze, biżuteria, sprzęt RVT – to często pada łupem złodziei włamujących się do naszych mieszkań i domów. Ostatnio przasnyska policja interweniowała średnio w ponad trzech takich sprawach miesięcznie. A przecież można tych problemów uniknąć...

- W okresie od stycznia do chwili obecnej na terenie powiatu przasnyskiego zgłoszono dziewięć kradzieży z włamaniem do mieszkań i domów jednorodzinnych. Łupem złodziei były m.in. pieniądze, biżuteria, laptop, aparat fotograficzny, butle gazowe, sprzęt elektroniczny oraz inne przedmioty – poinformowała nas 19 marca st. asp. Ewa Śniadowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.
Jak się przed kradzieżami bronić? Stuprocentowo skutecznych metod nie ma, jest jednak kilka sposobów, dzięki którym złodzieja możemy do włamania i rabunku zniechęcić. Przypominają o nich często mieszkańcom policjanci.

- KPP w Przasnyszu okresowo przekazuje do mediów informacje na temat sposobów zabezpieczenia mienia przed kradzieżą i porady, jak się zachować, aby nie stać się ofiarą przestępstwa – wskazuje Ewa Śniadowska. Mundurowi organizują też spotkania z mieszkańcami, w tym z osobami starszymi, podczas których uwrażliwiają je na problemy osobistego bezpieczeństwa. - Informują o przestępstwach dokonywanych metodą na tzw. wnuczka, policjanta, pracownika administracji itp., rozdają ulotki profilaktyczne pn. „Seniorze! Nie pozwól się oszukać” czy „12 porad dla seniora” - dodaje policjantka.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Misia #1954342 | 89.73.*.* 15 mar 2016 20:39

    Dobrym "zabezpieczeniem" przed włamaniem jest sąsiad, ale nie zawsze takiego dobrego sasiada sie ma. Ogolnie idealnych zabezpieczen nie ma, ale to nie znaczy że trzeba złodziejowi ułatwiac włamanie. Ja w swoim domu zainwestowałam w dobre drzwi i okna antywłamaniowe, a gdy wyjezdzam na dłużej to zostawiam w domu włączoną fotopułapkę, takie urzadzenia można kupic w sklepach ze sprzetem detektywistycznym, np w Spy-center

    ! - + odpowiedz na ten komentarz