Niedziela, 18 listopada 2018. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Stare warsztaty na Mazowieckiej zabezpieczeniem dla projektu

2015-04-08 08:00:00 (ost. akt: 2015-04-07 13:56:10)

Podziel się:

Duży innowacyjny projekt po uzyskaniu dofinansowania będzie realizowany w powiecie. Mowa o Terenowym Poligonie Doświadczalno-Wdrożeniowym. Jednak do realizacji projektu potrzebna jest również baza lokalowa. Które obiekty przejmą uczelnie?

- W przyszłości zrównoważony rozwój powiatu chcemy wzmocnić innowacyjnością i kreowaniem współpracy pomiędzy światem nauki, przemysłu i usług. Temu ma służyć zgłoszony przez nas do Kontraktu Terytorialnego, wspólnie z trzema uczelniami, projekt. Dokument ten zaakceptowała Komisja Europejska. Projekt wymaga jednak pewnej korekty i uszczegółowienia – wyjaśnia Zenon Szczepankowski, starosta powiatu przasnyskiego.

Jednak o tym, które budynki stworzą bazę, zdecyduje rada powiatu. Już teraz są pewne plany i zamierzenia.
- Rada będzie musiała dla potrzeb projektu wydzielić z nieruchomości powiatowych nieruchomości, które staną się własnością uczelni. Program, z którego korzystamy, nakierowany jest na uczelnie. Bierzemy pod uwagę część nieruchomości szkolnej na ul. Mazowieckiej w Przasnyszu. Dlatego nie rozebraliśmy budynków starych warsztatów szkolnych, które są już nam niepotrzebne. Budynki te stanowią pewną wartość dla potrzeb projektu. Bierzemy też pod uwagę nieruchomość lotniczą w Sierakowie. Jeśli wartość tych nieruchomości nie wystarczy dla zapewnienia wkładu własnego dla projektu, to rozważymy włączenie nieruchomości w Chorzelach, a nawet wkład pieniężny - dodaje Zenon Szczepankowski.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. A #1708049 | 46.171.*.* 8 kwi 2015 12:30

    Znowu Chorzele :))

    ! - + odpowiedz na ten komentarz