środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Basen i lodowisko stały się kukułczym jajem

2015-04-11 12:00:00 (ost. akt: 2015-04-10 12:03:08)

Podziel się:

Podczas sesji Rady Powiatu Przasnyskiego, podjęta została uchwała i ustalone stanowisko w sprawie przekazania Przasnyszowi funkcji lidera do realizacji inwestycji Mazowieckiego Centrum Sportów Zimowych w Przasnyszu z basenem, lodowiskiem i wszelką infrastruktura towarzyszącą. Co na to samorząd miejski? Czy przekazanie miastu tego zadania było ustalone między samorządami?

Zdaniem radnych powiatowych miasto Przasnysz będzie skuteczniejsze przy realizacji projektu mazowieckiego centrum. Dlatego też rada podjęła uchwałę, w której przekazuje funkcję lidera projektu budowy lodowiska i aquaparku w Przasnyszu samorządowi miasta Przasnysz. Rada powiatu deklaruje jednocześnie, że udzieli miastu pomocy identycznej, jak ta, którą miasto Przasnysz zadeklarowało udzielić powiatowi, tj. 2 x 500 tys. zł na końcowy etap inwestycji.

- Miasto może zlokalizować inwestycję w bardziej dogodnym miejscu, np. przy stadionie. Może skorzystać z wykonanej przez powiat dokumentacji. Budżet miasta zasila 100% podatków lokalnych, przez co łatwiej samorząd miejski udowodni UE, że ma potencjał finansowy niezbędny do późniejszego utrzymania wybudowanych obiektów. Nabory projektów na nową perspektywę unijną rozpoczną się zapewne w 2016 r. Miasto ma więc czas na przygotowanie dobrego projektu.

Powiat wykupi bezpłatne wejściówki na wybudowane przez miasto obiekty dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych (to już więcej niż my otrzymaliśmy w ofercie miasta). Projekt Mazowieckiego Centrum Sportów Zimowych nie będzie już rozbijał jedności powiatu przasnyskiego. Obecnie Rada Miasta Przasnysz, także burmistrz Przasnysza, prowadzą samobójczą grę w kierunku rozbicia powiatu przasnyskiego poprzez buntowanie samorządów wszystkich gmin. Przekazanie funkcji lidera projektu MCSZ w Przasnyszu samorządowi miejskiemu uczyni zadość ambicjom władz miasta i pozwoli przetrwać powiatowi - tłumaczy Sławomir Czaplicki

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. rob #1711437 | 89.230.*.* 13 kwi 2015 12:04

    święte słowa panie tomek

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. tomek #1710974 | 89.230.*.* 12 kwi 2015 18:14

    Widać właśnie jak starostwo umywa ręce przekazują wszystko miastu aby tylko nie budowali tego centrum w Przasnyszu wiadomo starostwo deklaruje pomoc w budowie itp. Ale taki obiekt powinno budować się wspólnymi siłami powiatu jak i miasta oraz starostwa. Tu winny takich zaniedbań w tej inwestycji jest Burmistrz miasta Przasnysz jak i Starosta powiatu. Bo nie mogą się po miedzy sobą porozumieć, panowie wystarczy tylko trochę dobrej woli z jednej jak i drugiej strony. I nikt na nikogo się nie będzie boczył a powiat będzie się rozwiał będą nowe miejsca pracy nowe obiekty dla młodzieży i lepsze relacje.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz