Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Przasnyszanie uczcili pamięć ofiar katastrofy pod Smoleńskiem

2015-04-15 16:14:31 (ost. akt: 2015-04-15 16:16:12)

Podziel się:

Przasnyscy członkowie i sympatycy PiS-u uczestniczyli w obchodach rocznicowych katastrofy smoleńskiej zorganizowanych w Warszawie. W sobotę uczestniczyli w modlitwach w Przasnyszu, a w niedzielę - w Ciechanowie.

Wyjazd na obchody rocznicowe do Warszawy zorganizował Krzysztof Bieńkowski, pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w powiecie przasnyskim. - Chętnych było więcej niż miejsc w autokarze, co świadczy o wielkiej potrzebie uczczenia ofiar tej strasznej tragedii - uważa organizator.

Delegacja z powiatu przasnyskiego uczestniczyła w obchodach pod pałacem prezydenckim, gdzie wspominano działalność prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Swój wiersz „Mały rycerz” ze sceny wygłosił Piotr Kaszubowski.

Był też występ Jana Pietrzaka, po którym przemawiał brat śp. prezydenta, prezes PiS-u Jarosław Kaczyński. - Po przemowach i wspomnieniach w pobliskiej katedrze odprawiona została msza święta w intencji ofiar katastrofy, po której Krakowskim Przedmieściem odbył się przemarsz tysięcy ludzi. Przasnyska delegacja niosła portret naszego rodaka Pawła Krajewskiego, oficera BOR-u, który na służbie zginął w katastrofie – relacjonuje Piotr Kaszubowski.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB