środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Neo-Nówka w nowej hali

2015-04-18 12:00:00 (ost. akt: 2015-04-17 14:55:18)

Podziel się:

Program pod takim właśnie tytułem wystawił w minioną sobotę w nowej hali sportowej przy przasnyskim gimnazjum goszczący w mieście kabaret Neo-Nówka. Wśród widzów nie zabrakło czytelników „Kuriera”, którzy wygrali bilety na występ.

W „Pielgrzymce do miejsc śmiesznych” obserwowaliśmy perypetie Luśki i Mietka Paciaciaków – małżeństwa, którym uciekł pociąg do ekskluzywnego (półgwiazdkowego!) hotelu. Aby dotrzeć do celu, postanowili zabrać się razem z tytułową pielgrzymką. Tempa wyprawie nadawała niezastąpiona pani Paciaciakowa, dla przyjaciół – Pendolino. Wystarczyło tylko krzyknąć „start!”.

Zaprezentowany program miał też wiele walorów dydaktycznych. Przasnyszanie mogli się na przykład dowiedzieć, jak to naprawdę było w roku 1000 w Gnieźnie, gdzie spotkali się Bolesław Chrobry i Otton III. Wiedza ta zachowała się do naszych czasów dzięki Lidii z Rostkowa, która owe wydarzenia skrzętnie opisała w annałach. W podziękowaniu otrzymała od artystów komiks o Neo-Nówce.

W swoich podróżach kabaret udał się także do zatłoczonego jednoosobową kolejką urzędu pocztowego, na plebanię zarządzaną przez niewylewającego za kołnierz proboszcza, spowite romantycznym mrokiem pole namiotowe oraz na pokład samolotu brytyjskich linii lotniczych. Pasażerowie tego ostatniego na wyspy planowali lecieć przez... Chorzele. Zresztą i tak dobrze, że nieznająca języka pani w gustownym berecie wykazała się powalającymi zdolnościami komunikacyjnymi i szybko dogadała się ze „stwardesem”.

Reasumując, przasnyszanie faktycznie odwiedzili wiele miejsc śmiesznych. I śmiechu na sali też było co niemiara. Nawet do łez. Atmosfera okazała się tak znakomita, że niektórzy nawet się nie zorientowali, gdy już od pół godziny były grane bisy... Na koniec każdy mógł sobie jeszcze kupić pamiątkowy gadżet związany z kabaretem.
A tak w ogóle, to piękne są wczasy w Brukseli. Peżot.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB