środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Starostwo umarza odsetki aeroklubowi

2015-04-26 12:00:00 (ost. akt: 2015-04-24 13:08:42)

Podziel się:

Lotnisko w Sierakowie jest dzierżawione przez Aeroklub Północnego Mazowsza. W 2012 roku aeroklub spóźnił się z opłatą za dzierżawę terenu. Zarząd powiatu zdecydował się na umorzenie odsetek

- Umorzenie odsetek dotyczy Aeroklubu Północnego Mazowsza. Aeroklub prowadzi w znacznej części działalność o charakterze publicznym, a dochody przeznacza na cele statutowe. Dlatego zdarzyło się, że opłata za dzierżawę lotniska wpłynęła po terminie. Zarząd powiatu po wykonaniu wszystkich koniecznych procedur i sprawdzeń postanowił umorzyć Aeroklubowi odsetki karne za opóźnienie opłaty zgodnie z ustawowymi kompetencjami - mówi Sławomir Czaplicki ze Starostwa Powiatowego w Przasnyszu.

Na dzierżawę przasnyskiej stafy gospodarczej, części jeszcze nieużytkowanej i niesprzedanej, przetarg wygrała firma przasnyskiego przedsiębiorcy Dariusza Barłożka. - Wygrała ona przetarg na dzierżawę gruntów w PSG i utrzymanie ich w należytej kulturze do czasu wykupienia przez inwestorów przemysłowych czy usługowych. Za grunty przeznaczone pod działalność rolniczą firma ma prawo ubiegać się o dopłaty z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Do przetargu mógł przystąpić każdy i złożyć lepszą ofertę. Dlatego za niezasadne uznajemy kwestionowanie obowiązującej umowy – tłumaczy Sławomir Czaplicki.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB