Niedziela, 18 listopada 2018. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Nowa szansa podłączenia się do sieci ciepłowniczej

2015-04-28 12:57:55 (ost. akt: 2015-04-28 12:59:56)

Podziel się:

Przed Przasnyszem otworzyła się szansa na realizację dużego projektu ciepłowniczego. Mogą zyskać mieszkańcy. Może zyskać również nasze powietrze.

Przed Przasnyszem otworzyła się szansa na realizację dużego projektu ciepłowniczego. Mogą zyskać mieszkańcy. Może zyskać również nasze powietrze.
- Chcemy pozyskać kwotę na rozbudowę sieci ciepłowniczej. Będzie to zadanie rozłożone na lata 2015-18. Warte łącznie około 5 milionów złotych. Do projektu włączył się nasz zakład ciepłowniczy Dalkia, który zmienił się na Veolia - tłumaczył na komisjach Waldemar Trochimiuk, burmistrz Przasnysza.

Do nowej sieci ciepłowniczej będą mogli przyłączyć się mieszkańcy. Jak będą wyglądały koszty? - Dofinansowanie może wynieść 80 %, z czego 20 % prawdopodobnie dołoży Veolia. Na tym etapie miasto nie musiałoby dokładać pieniędzy. Jednak, gdyby zmieniła się sytuacja, to i tak opłaca się wykonać tę inwestycję – tłumaczy Waldemar Trochimiuk.

Inwestycję poprzedzi sonda wśród mieszkańców. - Odwiedzimy każdy dom z ankietą, sprawdzimy zainteresowanie mieszkańców podłączeniem się do sieci ciepłowniczej. Na tym etapie nie wiadomo, jaki będzie koszt i czy będzie jakikolwiek po stronie mieszkańca – tłumaczy Hubert Kwiatkowski, dyrektor wydziału gospodarki komunalnej w urzędzie miasta

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB