Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Będą doradzać burmistrzowi

2015-05-03 08:00:00 (ost. akt: 2015-04-30 15:29:23)

Podziel się:

Organizacje pozarządowe działające w Przasnyszu wystąpiły do władz miasta z wnioskiem powołania Rady Działalności Pożytku Publicznego. Jest to organ konsultacyjno-opiniodawczy. To pierwsza rada, która powstała na terenie powiatu przasnyskiego, jak i regionu.

Decyzję o utworzeniu rady podjęli radni w uchwale na sesji w czwartek 23 kwietnia. Rada pożytku publicznego składa się z dziesięciu osób. W jej skład wchodzi dwóch przedstawicieli rady miejskiej w Przasnyszu; dwóch przedstawicieli burmistrza oraz sześciu przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie Przasnysza.

- Zgłaszanie kandydatów do rady, wraz z ich krótką charakterystyką i uzasadnieniem, odbywa się w trybie otwartego naboru ogłaszanego przez burmistrza Przasnysza. Powszechny nabór otwarty jest dla wszystkich organizacji pozarządowych z Przasnysza lub posiadających oddziały na terenie Przasnysza. Wybory członków rady odbywają się podczas spotkania burmistrza z przedstawicielami organizacji pozarządowych, zorganizowanego w formie zebrania ogólnego wszystkich organizacji działających na terenie Przasnysza.

Wybory przeprowadza się spośród kandydatów zgłoszonych. Każdej organizacji pozarządowej uczestniczącej w spotkaniu przysługuje prawo oddania głosu na jednej karcie do głosowania – mówi Waldemar Trochimiuk, burmistrz Przasnysza.
Rada będzie opiniowała dokumenty, strategie, programy; udzielała wskazówek, jak rozwiązywać sporne kwestie itp. Jej członkowie pełnią swoją funkcję społecznie. Za pracę w radzie nie przysługuje im wynagrodzenie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB