środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

"Lalka" Prusa nie zaskoczyła, o matematyce różne opinie

2015-05-05 12:55:57 (ost. akt: 2015-05-05 13:05:20)

Podziel się:

Dziś drugi dzień egzaminu dojrzałości. Maturzyści dzielą się wrażeniami po egzaminie z języka polskiego i matematyki.

Sonda

Edyta i Dominika

Podchodziłyśmy do matury z matematyki drugi raz. Była chyba łatwiejsza niż w tamtym roku. Słaby wynik z matematyki czy też niezdany egzamin zamyka drogę na studia. Najlepsze było rozwiązanie sprzed kilku lat kiedy to maturzysta wybierał czy chce pisać matematykę czy nie.

Małgorzata, Olga i Ania

W tym roku na języku polskim była „Lalka” Bolesława Prusa, praca z tekstem nie należała do najłatwiejszych. Był to trudny fragment do analizy. Na matematyce chyba najtrudniejsze okazały się zadania otwarte. Próbna matura była łatwiejsza.

Ania i Rafał
Ania: Matematyka była łatwa zwłaszcza ostatnie zadanie za 5 punktów z ciągów arytmetycznych
Rafał: Jeśli chodzi o język polski wypracowanie było łatwe. Pytania zamknięte były sformowane w dość nie jasny sposób. Należało się wykazać znajomością lektury

Patrycja, Marysia, Justyna, Wiola, Natalia
Z matematyki zdecydowanie najtrudniejsze były zadania otwarte. Do tego dochodzi stres. Tak naprawdę nikt nie spodziewał się „Lalki” mówiono o tym, że będzie „Ferdydurke”. Najważniejsze to aby trafić w klucz i poczekać na wynik matury.

Bartosz i Rafał
Matematyka od egzaminu próbnego była łatwiejsza. Zadania były również łatwiejsze, od tych które dawał na profesor. Zadania nie wymagały dużego analizowania. Słowem nie zaskoczyły nas. Lalka też nam pasowała. Był mały problem z zamkniętymi.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB