Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Przaśnik 2015 dla księdza Andrzeja Maciejewskiego

2015-05-07 11:20:27 (ost. akt: 2015-05-07 11:37:30)

Podziel się:

W tym roku statuetkę Przaśnika odbierze ks. Andrzej Maciejewski. Wyboru dokonano podczas walnego zebrania członków Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu.

- Kapitułą jest walne zebranie członków TPZP, każdy podejmował decyzję w głosowaniu tajnym. Kandydatów było trzech: jako pierwszy wg kolejności zgłoszeń ks. dr prał. Andrzej Maciejewski - proboszcz parafii św. Wojciecha w Przasnyszu i dziekan przasnyski, zgłoszony przez Wojciecha Ostrowskiego. Następnie zgłoszony został przez Włodzimierza Robakowskiego Edward Lemanowicz, emerytowany nauczyciel i działacz społeczny. Wreszcie "rzutem na taśmę" ks. dr Dariusz Rojek, proboszcz parafii w Krasnem do roku 2014 r., obecnie proboszcz w Serocku, zgłoszony przez Elżbietę i Józefa Krępskich. Gdyby kandydatów było więcej niż trzech, zarząd TPZP musiałby wcześniej nominować trójkę spośród zgłoszonych – relacjonuje Piotr Kaszubowski, prezes TPZP w Przasnyszu.

Ks. Maciejewski jest proboszczem parafii farnej od 2012 roku. Poza tym jest także dziekanem dekanatu przasnyskiego, członkiem Rady Kapłańskiej i Diecezjalnej Rady Wydawniczej, kapelanem Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu oraz kapelanem Domu Pomocy Społecznej w Przasnyszu, a także kapelanem Ojca Świętego.

Chociaż kandydatura księdza była poparta wnioskiem zawierającym wiele opisów jego zasług nie tylko dla parafii, ale także dla naszego miasta, to jednak najlepiej wiedzą o nich odbiorcy – nie tylko członkowie wielu grup spotykających się przy parafii, ale też mieszkańcy Przasnysza uczestniczący w licznych spotkaniach kulturalnych organizowanych przy parafii: spotkaniach z Krzysztofem Buszmanem, Lechem Dokowiczem, ks. Janem Kaczkowskim, modelką Anną Golędzinowską, ks. Piotrem Pawlukiewiczem, a także koncertach: oratoryjnym warszawskiej orkiestry symfonicznej „Sonata”, oratoryjnych zespołu muzyki sakralnej „Lumen” z Poznania, kolędowym w wykonaniu Alicji Węgorzewskiej i wielu, wielu innych…
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę:Grzegorz Herubiński

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kurp #1731176 | 89.230.*.* 8 maj 2015 12:32

    Jest tyle ludzi zasłużonych, a wyróżnia się księdza. WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz