środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Tydzień zawodowca. Stawiają na technika

2015-05-10 14:00:00 (ost. akt: 2015-05-09 00:49:44)

Podziel się:

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu odbyły się spotkania dla uczniów gimnazjów powiatu przasnyskiego i powiatów ościennych pod hasłem „Tydzień Zawodowca”.

Szkołę odwiedzili uczniowie ze szkół z Leszna, Nowej Krępy, Czernic Borowych, Krzynowłogi Małej oraz Przasnysza. Goście zapoznali się z ofertą dotyczącą kierunków zawodowych w ZSP: technikum informatycznego, technikum rolniczego, technikum pojazdów samochodowych, mechanika pojazdów samochodowych, technikum żywienia i usług gastronomicznych, technikum ekonomicznego. Uczestniczyli w zajęciach warsztatowych przygotowanych przez młodzież i nauczycieli ZSP.

- W dzisiejszych czasach szkoła zawodowa z maturą to wybór najlepszy z możliwych. Technikum umożliwia zdobycie kwalifikacji i zawodu na poziomie średniej kadry technicznej oraz wykształcenia ogólnego na poziomie liceum. Technika czy „zawodówki” dają więcej możliwości niż licea ogólnokształcące. Absolwenci posiadają już jeden fach w ręku, ale naukę mogą kontynuować na studiach wyższych. Uczniowie szkół technicznych są bardziej cenieni na rynku pracy ze względu na doświadczenie nabyte podczas różnego rodzaju praktyk – mówi Michał Mocek.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu jest szkołą zapewniającą odpowiednie warunki do prawidłowego przygotowania młodych ludzi do ciągle zmieniających się reguł na rynku pracy.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę:Grzegorz Herubiński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB