Piątek, 22 lutego 2019. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Plener malarski w mieście

2015-05-13 13:06:16 (ost. akt: 2015-05-13 13:10:39)

Podziel się:

Studenci Warszawskiej Szkoły Reklamy pierwszy raz odwiedzili Przasnysz. Powodem był plener malarski, który właśnie odbywał się w mieście. W sobotę w mieście można było spotkać młode osoby siedzące w miejskim parku lub spacerujące z aparatami i robiące zdjęcia.

- Dla naszego miasta to spore wyróżnienie. Gościmy uczniów szkoły reklamy, którzy dla naszego miasta przygotują film promujący Przasnysz – mówi Michał Helwak z Centrum Animacji w Przasnyszu, gdzie odbywały się zajęcia.

Razem z uczniami przyjechała Alina Skiba, nauczyciel, członkini Stowarzyszenia Filmowego. - Na plenery wyjeżdżamy 2-3 razy w roku w różne miejsca. Miło nam gościć w Przasnyszu. Przyjechała ze mną grupa grafików, grupa wydziału animacji 2D i 3D oraz grupa fotograficzna i TV. Uczniowie wykonują swoje prace zaliczeniowe. Jednocześnie integrują się wzajemnie – mówi Alina Skiba.

Młodym uczestnikom pleneru Przasnysz przypadł do gustu. - Jesteśmy miło przyjmowani przez mieszkańców, dopytują się. Dowiedzieliśmy się trochę o historii miasta, a także, że jest tu fabryka rowerów Kross – wypowiadają się.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB