Poniedziałek, 19 sierpnia 2019. Imieniny Emilii, Julinana, Konstancji

Nowy parking dla rowerów

2015-05-14 08:00:00 (ost. akt: 2015-05-13 13:14:16)

Podziel się:

Szkoła Podstawowa nr 1 w Przasnyszu została zakwalifikowana do kolejnej edycji ogólnopolskiego projektu „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”.

W ramach współpracy uczniowie, rodzice i nauczyciele podjęli inicjatywę budowy parkingu dla rowerów.

W szkole odbył się kiermasz, podczas którego uczniowie sprzedawali ciasta upieczone przez rodziców. Cały dochód zostanie przeznaczony na zakup nowych stojaków na rowery. - Wielu uczniów dojeżdża rowerami do szkoły. Chcemy zintegrować społeczność szkolną: rodziców, uczniów, nauczycieli. Nowa inwestycja będzie służyła uczniom – mówi Arkadiusz Siejka, dyrektor szkoły.
Koordynatorem projektu jest Justyna Kaliszewska, wspierają ją Karolina Olewniczak i Anna Wiechowska-Grzeszczuk. Do działań włączyła się rada rodziców w osobach Katarzyny Kordek i Zbigniewa Makowskiego.

- Szkoła Współpracy to projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej realizowany w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Mazowsze. Jego celem jest wzmocnienie współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami. Projekt ma przyczynić się do poznania obecnego stanu współpracy w szkole i oczekiwań wobec niej wśród rodziców, uczniów i nauczycieli. Wszystkie działania, które będziemy podejmować, mają przyczynić się do zwiększenia aktywnego udziału w życiu szkoły uczniów i ich rodziców – mówi Justyna Kaliszewska, koordynator projektu

Już wkrótce przedstawiciele grup tworzących społeczność szkolną wezmą udział w warsztatach. Mają one za zadanie podniesienie kompetencji wszystkich uczestników w zakresie podejmowania i podtrzymywania współpracy w szkole.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB