Poniedziałek, 22 października 2018. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Alicja Antosiak laureatką konkursu o bł. ks. Jerzym Popiełuszce

2015-05-15 08:00:00 (ost. akt: 2015-05-20 15:19:31)

Podziel się:

W siedzibie Zespołu Szkół Katolickich na Bielanach w Warszawie odbył się etap finałowy konkursu poświęconego bł. ks. Jerzemu Popiełuszce „Jerzy Popiełuszko - człowiek Prawdy, który zło dobrem zwyciężał”. Wśród laureatów konkursu znalazła się uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Duczyminie, przygotowana przez Barbarę Drubkowską.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczniowie mieli za zadanie napisanie pracy lub wykonanie pracy artystycznej. Wzięło w nim udział ok. 1600 uczniów z ponad 260 szkół z terenu całej Polski. Do drugiego etapu, który polegał na rozwiązaniu testu poświęconego życiu i działalności bł. ks. Jerzego, zakwalifikowało się 160 uczestników.

-Uczestnicy, w tym nasza Alicja Antosiak, spotkali się z dr. Mileną Kindziuk – dziennikarką, wykładowcą w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW, autorką licznych publikacji o ks. Jerzym, która w poruszający sposób przybliżyła finalistom postać Marianny Popiełuszko. Następnie ksiądz prof. dr hab. Jan Sochoń, bliski kolega ks. Popiełuszki, wspominał spotkania z nim i wyjaśnił, jaką rolę ks. Jerzy odegrał dla naszej ojczyzny – relacjonuje Barbara Drubkowska.

Finaliści zwiedzili także muzeum męczennika przy kościele parafialnym pw. św. Stanisława Kostki. Samo ogłoszenie wyników miało miejsce podczas uroczystej mszy św., którą koncelebrowali ks. dr Marek Przybylski - dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Warszawskiej, ks. dr Sylwester Jeż – dyrektor Centrum Edukacyjnego Archidiecezji Warszawskiej, ks. Bogusław Jankowski – dyrektor Centrum Kultury „Dobre Miejsce”, przybyli kapłani, opiekunowie młodzieży.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Grzegorz Herubiński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB